קורס מסחר בשוק ההון: לימודיים מעשיים להשתלבות בשוק

קורס מסחר בשוק ההון

אם יש נושא שכדאי לכל אדם להכיר, זהו המסחר בשוק ההון. זוהי הזירה בה נסחרים ניירות ערך מסוגים שונים והמקום בו ניתן לעשות הרבה כסף רק ממסחר חכם באותם ניירות. בשביל להגיע לרמה שאנחנו לא רק מכירים את המושגים הבסיסיים אלא יכולים לייצר רווח, עלינו להשקיע בעצמנו וללמוד. לאחרונה נפתחו קורסים ומכללות רבות בנושא. המאמר הבא יעשה סדר בכל זה. מה ניתן ללמוד? למי זה מתאים? מהן זירות המסחר הנלמדות? על כל השאלות הללו ועוד נענה כאן.

מגוון זירות, מגוון קורסים

למעשה, שוק ההון הוא מושג כללי לזירות מסחר רבות. מה שמאפיין את כל הזירות הללו הוא המסחר בניירות ערך. אלו מייצגים כל אחד בעלות על נכס, או חלק מנכס, מסוג שונה. זו יכולה להיות חברה בורסאית, חוב הניתן לחברה מסחרית, חוב ממשלתי, מטבע זר או אפילו סחורות שונות. על כל אלו ניתן ללמוד מזוויות שונות לקחת קורסים בשוק ההון אשר יתנו לנו מיומנויות בסיסיות איתן נוכל להתקדם הלאה ולשלב במסחר טכניקות שונות.

בגדול, קיימים שלושה סוגי מסחר הנלמדים בקורסים השונים, במכללות שונות כמו במכללת פסגות, בואו נמנה אותם ואז נציין את הזירות עצמן:

מסחר ארוך טווח

זוהי רכישה של נייר ערך לטווח של שבועות עד ממש שנים. העיון כאן הוא לערוך ניתוח של המשתנים השונים, נקרא גם ניתוח פונדמנטליסטי, ביחס לרווחיות של הנכס ולמחיר שלו. פוטנציאל הרווח כאן קטן יותר אך גם הסיכון נמוך. זוהי טכניקה שנמליץ למי שלא רוצה לסכן סכומים גדולים וגם לא רוצה להשקיע הרבה זמן כל יום.

סווינג

זהו מסחר בו אנחנו רוכשים נכס ממש לכמה ימים, לעיתים אפילו יום או יומיים. הרעיון הוא לרכוש נכסים אשר מכל מיני סיבות מחירם עומד להשתנות מהר. זוהי שיטה המתאימה למי שיכול להרשות לעצמו לעקוב כל יום אחר המסחר.

מסחר יומי

זוהי שיטה בה אנחנו קונים ומוכרים נכס באופן מהיר, לעיתים כמה פעמים ביום. השיטה הזו יכולה להיות מאד רווחית אבל דורשת הרבה זמן וגם יכולת שמירה על קור רוח.

סוגי הזירות

מה שיפה בקורסים המוצעים הוא שהם מציגים לנו זירות שונות. בראש ובראשונה מדובר על מניות בזירות תל אביב, ניו יורק ונאסד"ק. בנוסף, קיימים קורסים עם דגש על 'פינק שיט' או OTC שאלו זירות מסחר של חברות קטנות יותר. פוטנציאל הרווח כאן הוא גדול מכיוון שמדובר בחברות אשר כל ידיעה חיובית או חוזה חדש יכולים להקפיץ את המחיר גם באלפי אחוזים. מי שיודע לשים את הכסף על הסוסים המנצחים כאן, יעשה הרבה רווח.

זירה נוספת כוללת את שוק הנגזרות – אופציות, חוזים עתידיים או שורטים. אלו כלי מסחר מתוחכמים שצריך ללמוד עליהם בנפרד. הם מאפשרים לנו לייצר רווח מתנועות שונות בכל שוק, כולל בשווקים יורדים. פוטנציאל הרווח כאן הוא אדיר, בייחוד אם מדובר בהשקעות שהן גם ממונפות, כלומר עם הלוואה מבית ההשקעות.

חשוב לקחת קורס וללמוד במסגרת כדי שיהיה אפשר להימנע מטעויות ולמקסם את השיטה, היכולת ועם כל אלה גם את ההכנסה.

מחירי הקורסים השונים מתחילים בשיעורים הניתנים בחינם. יש לציין שמי שרוצה התעמק ברצינות יהיה חייב להשקיע מעבר לאותם שיעורים. חלק מהקורסים מתחילים בכמה אלפי שקלים בודדים. קורס הכולל עזרה ושירות של מנטור אישי יכול להגיע למעל 4000 ש"ח לחודש. יש לציין ששירות המנטור האישי, למרות שהוא היקר ביותר, הוא היחיד שממש מאפשר לנו להיעזר בבעל מקצוע במסחר שאנחנו מבצעים, זאת בנוסף לחומר העיוני בקורס עצמו. שיהיה בהצלחה!

פוסטים במיוחד בשבילך

האם אפשר לחסוך כסף בתקופת התואר?

אם אתם סטודנטים, יש סיכוי גבוה שאחד האתגרים שאתם מתמודדים איתם זה הקושי הכלכלי האופייני לתקופה. מסיבות מובנות של עומס ולוז צפוף סטודנטים רבים מתקשים

נגישות