קורס הכנה לפסיכומטרי: המכונים המומלצים ביותר

קורס הכנה לפסיכומטרי

כדי להירשם ללימודים גבוהים, מרבית בתי הספר האקדמאיים דורשים מהמועמדים להיבחן במבחן פסיכומטרי. בשל העובדה שמדובר במבחן די מאתגר, יש לא מעט מכונים וקורסי הכנה שמטרתם לסייע לתלמידים לצלוח את המבחן ולהוציא את הציון הגבוה ביותר שהם יכולים. אבל איך יודעים באיזה מכון לבחור? ואילו קורסים פופולאריים קיימים בארץ? על כך ועוד במאמר שלפניכם.

לבחור את הקורס המתאים ביותר בעבורכם

בישראל יש לא מעט מכונים ובתי ספר שיכינו אתכם למבחן הפסיכומטרי, אבל כדי לבחור את המקום האידיאלי בעבורכם יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים:

  • כמות משתתפים בכיתה – ככל שכמות המשתתפים תהא קטנה יותר, כך כל תלמיד יקבל יותר תשומת לב ויחס אישי. עם זאת, יש תלמידים שהרבה יותר קל להם ללמוד בכיתות גדולות, כך שחשוב להבין מהו היקף המשתתפים המתאים לכם ביותר.
  • רמת הוראה וניסיון – מצד אחד ניסיון אינו מעיד על רמת הוראה גבוהה, ומצד שני, ככל שלמרצה יש יותר ניסיון, כך הוא יוכל לכוון אתכם טוב יותר. למכוני הפסיכומטרי הפופולאריים, כמו יואל גבע, קידום או איי קיו, יש ניסיון רב, ועל כן תלמידים רבים נרשמים לקורסי ההכנה שלהם. עם זאת, יש לא מעט מכוני פסיכומטרי קטנים, אך מאוד יעילים שמאופיינים ברמת הוראה גבוהה במיוחד. טיפ מאיתנו? שוחחו עם בוגרי הקורסים, וקבלו מהם חוות דעת בנושא.
  • שעות תרגול – האם הקורס כולל רק מעבר על החומר? או שהוא כולל שעות תרגול רבות? ובכן, ההעדפה היא לבחור במקום שיעניק לכם כמה שיותר שעות תרגול, כי תרגול הוא המתכון להצלחה במבחן. עם זאת, חשוב שרמת התרגול והסימולציות יהיו זהות לרמת השאלות במבחן, כך שיעורי התרגול יכינו אתכם באופן המיטבי.
  • מחיר הקורס – גם המחיר הוא פרמטר חשוב, אם כי לא הכי חשוב. ישנם קורסים שיעלו לכם כ4,000 ₪ וישנם קורסים שמחירם עשוי להגיע גם ל10,000 ₪. השוואת מחירים היא בהחלט חלק משמעותי בהחלטה, אבל לצד זה יש לקחת בחשבון פרמטרים נוספים ולקבל החלטה מושכלת שמתבססת על כל הנתונים.

פסיכומטרי

מכוני הפסיכומטרי הפופולאריים בישראל

להלן רשימה של מכוני הפסיכומטרי הפופולאריים ביותר בישראל, לרבות פירוט קצר על הקורסים, כמו גם מספר יתרונות או חסרונות בולטים:

  • יואל גבע – המורים של יואל גבע מאוד וותיקים בתחום ההכנה לפסיכומטרי וזה בהחלט מהווה יתרון. כמו כן, למכון זה יש שיטת לימוד ייחודית שכוללת 3 שלבים, לרבות דגש רב על נושא התרגול. נוסף לכך, באתר של המכון מצוין כי רמת השאלות בתרגולים ובסימולציות זהה לרמת השאלות במבחני הפסיכומטרי.
  • קידום – קידום היא חברה וותיקה בתחום ההשכלה, והיא עוסקת בקורסים נוספים, ולא רק בתחום הפסיכומטרי. הקורס של קידום מותאם אישית ליכולות התלמידים, ושיטות ההוראה והתרגול מתעדכנות בתדירות גבוהה.
  • HIGH Q – להיי קיו יש נבחרת מרצים מאוד מרשימה וותיקה בתחום, כמו כן, הם נעזרים באפליקציות משחק שמסייעות למנף את יכולות הלימוד של התלמידים, ואף מאפשרים להם לתרגל כמות גדולה יחסית של סימולציות.
  • EZ WAY – קורס הפסיכומטרי של EZ WAY מספק שלל כלים שיסייעו לתלמידים להתמודד עם הבחינה. מלבד זאת, יש להם שיטות לימוד ייחודיות.
  • אנקורי – אנקורי היא רשת חינוך וותיקה מאוד, שעוסקת בלא מעט תחומים ובין היתר גם בפסיכומטרי. יש להם צוות מדריכים שזמין בתדירות גבוהה לתלמידים, הם מעניקים היקף שעות רחב והקורס מאופיין בשיטות לימוד ממוקדות מטרה.

 

לסיכום, יש לא מעט מכוני פסיכומטרי בארץ, וכדי לבחור את המכון האידיאלי ביותר בעבורכם – חשוב שתקפידו לקחת בחשבון את כל הפרמטרים שצוינו מעלה.

בהצלחה!

פוסטים במיוחד בשבילך

נגישות