המדריך המלא לסוגי אוזניות אלחוטיות: איך בוחרים את הזוג המתאים?

אוזניות אלחוטיות הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. במדריך זה ריכזנו את מיטב הטיפים לטובת בחירה לטובת בחירה נכונה של זוג שישרת אתכם למשך זמן רב, ובנוחות מקסימלית לטובת רכישה של אוזניות אלחוטיות משובחות.

אוזניות אלחוטיות: כך תבחרו את הזוג המושלם בעבורכם

בשנים האחרונות ניתן להבחין בשינוי מגמה דרמטי: במקום אוזניות המחוברות לחוטים, יותר ויותר צרכנים בוחרים לעבור לאוזניות אלחוטיות המאפשרות לבצע שיחות למשך פרקי זמן ארוכים כמו גם פעולות נוספות כמו האזנה למוזיקה בזמן פעילות ספורטיבית או בזמן הפנוי. בעבורכם כסטודנטים לבחירה של אוזנייה יש משמעות מאחר ומדובר באחד מהמכשירים בהם משתמשים הכי הרבה במהלך היום, ובוודאי בזמן הלימודים. על כן, הביקוש לאוזניות אלחוטיות מצד ציבור הסטודנטים זינק בעשרות אחוזים וזאת בהתאמה למגמה של פיתוח דגמים וסוגים שונים לבחירה ובסופו של דבר לביצוע רכישה. נשאלת השאלה –  כיצד תוכלו לבחור את הזוג המושלם והפרקטי ביותר בעבורכם? להלן הפרמטרים שיסייעו לכם לבצע בחירה מדויקת, רגע לפני הרכישה:

סוג

ניתן לבצע רכישה של אוזניות קשת שמורכבת למעשה מקשת פלסטיק אותה מרכיבים על גבי האוזן והיא כולל משדר כמו גם מיקרופון ואפשרות ללחיצה מקשים לטובת ביצוע או ניתוק שיחות. מדובר באוזניה מצוינת בעבור מתאמנים שמבצעים פעילות ספורטיבית, מאחר ומדובר באוזנייה יציבה מאוד שכמעט ולא נופלת. הסוג השני הן אוזניות שנכנסות לתוך האוזן ובנויות כמקשה אחת. בתוך האוזנייה ישנו ציפוי סילקון שמאפשר להכניס את האוזנייה לתוך האוזן בצורה נוחה ויציבה, ומאחר ומדובר באוזנייה צמודה עוצמת השמע גבוהה יותר. החיסרון של האוזנייה היא שהיא עלולה ליפול מאחר והיא פחות יציבה ובנוסף לכך חלק מהמשתמשים מתלוננים על כך כי היא מפריעה ולעיתים אפילו מכאיבה.

המדריך המלא לסוגי אוזניות אלחוטיות: איך בוחרים את הזוג המתאים?

איכות השמע

איכותה שמע של האוזנייה הוא פרמטר חשוב מאוד עליו יש להקפיד בזמן תהליך הרכישה. העדיפו לרכוש אוזניות משולבות טכנולוגיה לנטרול רעשים ורוח מתוך מטרה לקבל עוצמת שמע גבוהה אבל גם איכותית. אם אתם מבצעים את הרכישה בחנות, בדקו מול המוכר האם האוזנייה מבוססת על אות דיגיטלי בשם DSP ובמידת הצורך התייעצו עם חברים או בני משפחה שרכשו את האוזנייה ויכולים להעיד על העוצמה כמו גם איכות השמע.

מחיר

רצוי שלא להתפשר על נושא המחיר וזאת מאחר והדגמים היקרים יותר הם לרוב האיכותיים יותר. אוזניות אלחוטיות אותן תרכשו בעלות כספית נמוכה ממחיר השוק עלולות לא רק להסב לכם נזק בריאותי בעקבות שימוש תכוף באוזנייה שלא נבדקה כיאות אלא גם ליצור בעבורכם מפח נפש משמעותי. על כן, העדיפו להשקיע את הכסף בזוג איכותי ממותג מוכר ובעל המלצות.

המלצות

מאחר וכמעט לכל אחד יש היום אוזניות אלחוטיות, רצוי לשאול חברים ובני משפחה שרכשו לגבי דגמים עליהם הם יכולים להמליץ מניסיון אישי. בנוסף, קראו באינטרנט המלצות מצד גולשים כמו גם סקירות של גורמי מקצוע מקצועיים אשר בחנו את האוזניות ויכולים בכך לתרום לכם מידע, לטובת קבלת החלטה אודות דגם איכותי שישרת אתכם למשך זמן רב.

טווח קליטה

הגרסאות החדשות של האוזניות האלחוטיות מאובזרות בטווח שידור גבוה מאוד שיכול לקלות עד לטווח של 100 מטרים, אולם האוזניות הפשוטות יותר מגיעות לטווח של בין מטר לעשרה מטרים בלבד. במעמד הרכישה בדקו את טווח הקליטה ובחרו כמובן בטווח קליטה גדול ככל האפשר, מתוך מטרה להשתמש באוזניות באופן קבוע ומבלי להיות מוגבלים ביכולת שלכם לבצע שיחות.

נוחות

לא כל דגם של אוזניות מתאים לכל אחד, ולכן חשוב שהאוזנייה שלכם תהיה נוחה לשימוש. העדיפו לבחון מספר דגמים של אוזניות בכדי לבחור בסופו של דבר באוזניה שיהיה נוח להשתמש בה לאורך זמן ומבלי לחשוש שהיא מציקה או אפילו מגרדת.

סוללה

את האוזניות נדרש להטעין ועל כן העדיפו לבחור בדגם עם זמן הטענה קצר ככל האפשר, מאחר וזמן טעינה ארוך עלול לגזול זמן יקר כמו גם למנוע מכם להשתמש באוזניה למשך זמן רב.

 

פוסטים במיוחד בשבילך

מחכימים: מהו סולם נורווד המילטון?

כשמדובר בביטוי עצמי, השיער שלנו משחק תפקיד מרכזי ומגדיר את הזהות והסגנון הייחודיים שלנו. עם זאת, הזמן אינו עוצר בשבילנו. נשירת שיער היא דאגה עתיקת

נגישות