אימוץ ילדים בזמן התואר: כל הזכויות של סטודנטים

תהליך של אימוץ המתבצע מעבר לים הוא תהליך מורכב ורגיש כמו גם בעל משמעותיות אדירות. על מנת שתוכלו להתכונן בצורה הטובה ביותר, ריכזנו בעבורכם את כל הזכויות המגיעות לכם כחוק כסטודנטים, לטובת ביצוע ההליך על הצד הטוב ביותר.

בתהליך אימוץ? אלו הזכויות שמגיעות לכם כסטודנטים

ההחלטה לאמץ היא החלטה אמיצה ובעלת השלכות עצומות, וזאת בשל העובדה כי הליך אימוץ סטנדרטי לוקח בדרך כלל בין שלוש לחמש שנים. בין אם החלטתם לאמץ כאן בישראל ובוודאי בחו"ל, ההליך עצמו גוזל מכם זמן רב והיעדרות ממושכת מהעבודה כמו גם מהמוסד בו אתם לומדים. כסטודנטים, יש לכם זכויות אותן ניתן לממש בעקבות היעדרות עקב נסיעה לחו"ל בעקבות תהליך אימוץ. מוסדות הלימוד כאן בישראל הבינו כי נדרש לספק לציבור הסטודנטים סיוע, ועל כן חשוב לדעת כי ראשית כל במידה ואתם מחליטים לבצע את ההליך בחו"ל תוכלו להיעדר מהשיעורים בשיעור של 30%, וזאת לתקפה של 15 שבועות החל מיום האימוץ. שימו לב כי מוסדות הלימוד הגבוהים כאן בישראל מעניקים אפשרות לפנות בכל רגע לרכז התאמות אשר דרכו ניתן לממש את הזכות להיעדרות, כאשר לאחר תהליך האימוץ אתם יכולים לקבל זכאות נוספת להיעדרות של 10% מהקורסים שבהם יש חובת נוכחות. בנוסף לכך, כסטודנטים אתם זכאים להיעדר למשך כ 21 יום בזמן תקופת ההכשרה המעשית או הכשרה מעשית בתחום העיסוק שלכם, ובהתאם לכך גם להשלים את החסר בהתאם לשיקול דעתו של מוסד הלימוד: השתתפות בקורס במועד מאוחר, פטור מלא מהשתתפות או השלמת החסר.

אימוץ ילדים בזמן התואר: כל הזכויות של סטודנטים

היבטים בירוקרטיים בהליך האימוץ

כאשר מדובר בנסיעות לחו"ל לטובת אימוץ, ישנם היבטים בירוקרטיים רבים אותם צריך לקחת בחשבון. למעשה, הגשת טפסים אותם נדרש לתרגם לשפה המדוברת במדינה בה אתם מבצעים את תהליך האימוץ הינו הליך חיוני אותו צריך לבצע באמצעות עורך דין המתמחה בתחום, קרי נוטריון. על כן, נדרש לגשת לעורך דין מוסמך להפקת המסמך עוד בשלבים הראשונים של התהליך. בכך, תוכלו ליצור בעבורכם מערך משפטי המתבצע בצורה הטובה ביותר, וזאת בשל היותו של הנוטריון איש מקצוע שמאשר את נכונות המסמכים אותם אתם מגישים לרשויות לטובת ביצוע הליך האימוץ כמו גם קבלת המסמכים הסופיים אותם תצטרכו לתרגם ולהעביר כאן לרשויות בישראל, לטובתה השלמת ההליך. באמצעות נוטריון בעל ניסיון המתמחה בתחום תוכלו להיות בטוחים כי כלל ההיבטים הבירוקרטיים הכוללים כאמור את תרגום המסמכים כמו גם אישור על זהות החותמים יתבצע בצורה הטובה והמקצועית ביותר, כחלק מהליך אימוץ המתבצע תוך כדי תואר ומהווה אירוע בעל משמעויות דרמטיות על חייכם מעתה והלאה.

רגע לפני – מה חשוב לדעת על ההליך האימוץ?

הידיעה כי הליך האימוץ עתיד להסתיים הוא ללא ספק רגע מרגש ובלתי נשכח. עם זאת, חשוב לדעת כי לא רק אתם כסטודנטים יכולים לממש את הזכויות המגיעות לכם אלא גם בני הזוג. אם בן/בת הזוג סטודנט, הוא רשאי לקבל פטור מלא מנוכחות בשיעורים כמו גם לקבל הטבה בדמות צילום של חומר הלימודים. חשוב מאוד לשתף את גורמי המקצוע במוסד בו אתם או בן/בת הזוג לומדים, מתוך מטרה לקבל סיוע לכל אורך ההליך. ניתן לקבל סיוע הן דרך התאחדות הסטודנטים בישראל המעניקה ליווי מלא לסטודנטים שנמצאים בהליך ונתקלים בקשיים אל מול מוסד הלימודים כמו גם מארגונים שונים העוסקים בתחום האימוץ כאן, כך שתוכלו להשלים אותו בצורה מלאה. והכי חשוב – שיהיה במזל טוב!

 

פוסטים במיוחד בשבילך

מחכימים: מהו סולם נורווד המילטון?

כשמדובר בביטוי עצמי, השיער שלנו משחק תפקיד מרכזי ומגדיר את הזהות והסגנון הייחודיים שלנו. עם זאת, הזמן אינו עוצר בשבילנו. נשירת שיער היא דאגה עתיקת

נגישות