לומדים משפטים? כך תבחרו את ההתמחויות שלכם!

לא מעט אנשים מבקשים להתמחות בתחום המשפטים. תחום מספק, מתגמל, מרתק ושיודע להציע שלל אפיקי קידום. מכאן שסטודנטים שמתחילים את המסלול עומדים לקראת 3 וחצי שנות לימוד, כאשר במהלכן נדרשים לבחור כיוון – לקבל החלטה באיזה תחום מבקשים להתמחות. עבור רבים הבחירה מאתגרת, וזאת כי היא עתידה להשפיע על העתיד הכלכלי, על שביעות הרצון מהמקצוע ואף כיוון שהיא עשויה להציב תחרות גדולה מול שלל מתמודדים. מכאן שאם מבקשים לקבל החלטה מושכלת, מוזמנים להיעזר במערכת השיקולים שהכנו עבורכם, אך ראשית נעניק הצצה למגוון סוגי התמחויות, כך שתוכלו להתחיל להפנים עד כמה האפשרויות מגוונות.

הצצה לעולמות שונים מתחום עריכת הדין

הוצאה לפועל

תחום ההוצאה לפועל לעיתים נעטף במעטה של קלון, ולו כי לאנשים יש נטייה להתחבר לצד החלש. עם זאת, כפי שניתן לשער, התחום המשפטי הרבה יותר מורכב. מהו אם כן תפקידו של עורך דין בתחום? ובכן עורך דין הוצאה לפועל מתמחה בכל הקשור בתחום. זה כולל סיוע לעסק שהוטלו עליו עיקולים ועיכובי יציאה מהארץ. זה כולל טיפול בצ'קים חוזרים. זה כולל עבודה מול כונס נכסים ועיקול חשבונות עסקיים משותפים. זה כולל הפרדה בין הוצאות אישיות לחובות עסקיים וכדומה. מכאן שמדובר בתחום הרבה יותר מגוון ממה שניתן לחשוב, ואף מדובר בתחום שעשוי לסייע לא מעט לאנשים שנמצאים במשבר כלכלי.

קניין רוחני

תחום מרתק שמוביל לעבוד מול לא מעט אנשים יצירתיים ועצמאיים. תחום זה מוביל להתעסק עם שלל מותגים, סימנים מסחריים, פטנטים וכדומה. כאן ראוי לציין שהתחום נחשב מאוד מרתק, וזאת כי הוא דינאמי – מושפע רבות מההתפתחות הטכנולוגית, משמע בין היתר נדרשים להיות במעקב תמידי.

 

 

פלילי

אחד התחומים היותר נחשקים ויוקרתיים, ולו כי הוא עוסק בשלל מקרים שמעוררים עניין רב מצד הציבור ובמקביל מוביל לעונשים כבדים. בנישה זו עתידיים לעסוק בגניבות, עבירות מין, תקיפות, סחר בסמים וכדומה. כאן רצוי לקחת בחשבון שבאים במגע עם לא מעט אנשים מפוקפקים, אך באותה נשימה עם אנשים שמואשמים על לא עוול בכפם, כך שזוכים להעניק הגנה חשובה.

4       טיפים שיעזרו להתמקד

 

בחרו בין המגזר הפרטי לעסקי

בעוד שקשה להבין איזו נישה הכי מעניינת, קל לערוך החלטה יותר בסיסית: האם מבקשים לעבוד מתוך המגזר הציבורי או האזרחי. במגזר הציבורי תעבדו רבות מול מוסדות המדינה והרשות השופטת, ובמגזר האזרחי תעבוד רבות מול שלל חברות ומשרדי עורכי דין. כאן יש לבחון האם מבקשים להשפיע מבפנים על תהליכי החקיקה, כאשר יש לקחת בחשבון שעבודה במגזר הציבורי מציעה יציבות תעסוקתית ותנאי העסקה שנחשבים טובים, אם כי השכר נחשב יותר נמוך.

מאחורי השולחן או בקדמת הבמה

יש אנשים שאוהבים את העבודה המשרדית ומנגד יש אנשים שצרכים להישמע ולהיראות. מכאן שיש לבחון האם יעשה לכם טוב להשקיע במחקר ובניסוח, או לחלופין האם מעדיפים לשאת נאומים מתוך מטרה להגן על נאשמים.

שיקולי שכר

גם בעולם המשפטים יש תחומים שנחשבים פחות מתגמלים מאחרים. אז נכון שאין לדעת באיזה משרד עורכי דין תעבדו, או עד כמה תהיו מוצלחים ומבוקשים, אך כן ניתן לערוך מחקר מהיר ולהבין כמה פחות או יותר מרוויחים עורכי דין שמתמחים בנישות השונות.

מפגישים בין נטיית הלב למציאות

רבים מתחילים את יומם הראשון בלימודים לצד הידיעה איזו התמחות הכי רצויה. עם זאת, כאשר הלימודים מתקדמים ונדרשים לקבל החלטה, מומלץ לדבר עם עורכי דין שכבר עוסקים בתחום, ולבחון שלא קיים פער משמעותי בין מה שנוטים לחשוב לבין המציאות השוטפת.

פוסטים במיוחד בשבילך

מחכימים: מהו סולם נורווד המילטון?

כשמדובר בביטוי עצמי, השיער שלנו משחק תפקיד מרכזי ומגדיר את הזהות והסגנון הייחודיים שלנו. עם זאת, הזמן אינו עוצר בשבילנו. נשירת שיער היא דאגה עתיקת

נגישות