אופים חובבים? איך הופכים את התחביב למקצוע?

סטודנטים במקצועות שונים מוצאים עצמם משלבים בין לימודים לתחביבים בעוד שיש את מי שעם הזמן יהפוך את התחביב למקצוע. כיום, גם פרופסורים למתמטיקה וגם אנשי הייטק והנדסה מוצאים עצמם אופים והם עושים זאת בהנאה רבה תוך שתוצאות העשייה מדהימות!

אם תמיד אמרו לכם שאתם צריכים להפוך את תחביב האפייה למקצוע ואם אתם רוצים להרוויח כמה שקלים בזמן שאתם מממנים את הלימודים – כדאי שתדעו איך אפשר להפוך את תחביב מתוק כמו שלכם למקצוע כיפי ואפילו רווחי! אז כיצד עושים זאת? הנה מספר טיפים טובים:

נרשמים לקורסים והכשרות בתחום

כדי להיות מקצוענים, כדאי להשתתף בקורסים והכשרות בתחום ולהתחיל ללמוד את נושא האפייה והקונדיטוריה לעומק. כיום אפשר להפוך לקונדיטורים באמצעות סדנאות קצרות או באמצעות לימודי מקצוע ותעודה. בדקו מה משתלב עם תכנית הלימודים הנוכחית של התואר שאתם עושים. במידה ואתם חושבים שלימודי אפייה חשובים לכם יותר מלימודי התואר – בדקו ברצינות היכן תרצו להשקיע את המשאבים שלכם: בלימודי תואר? או בלימודי קונדיטוריה ואפייה מקצועיים? בכול מקרה, כיום תמיד אפשר לשלב בין השניים.

אופים חובבים? איך הופכים את התחביב למקצוע?

עבודה כעצמאיים מהבית ופתיחת עסק

אם אתם רוצים לעבור כעצמאיים מהבית, כדאי שיהיה לכם את כל הציוד הדרוש לאפייה מקצועית. באתר פינוקים תמצאו ציוד וחומרי גלם מתאימים לאופים מקצועיים החל מכלי אפייה כמו תבניות מעולות, רינגים, מודדים, כפות ולקקנים, קורצי עוגיות ומזלפים עד חומרי גלם כמו קמחים מיוחדים וקמחים לאופים, אבקות אפייה מסוגים שונים, שוקולדים, ממרחים וכל מה שדרוש לאפייה מקצועית.

בכול הנוגע לעלויות הקמת עסק עבור סטודנטים: נסו לחפש הטבות והקלות לסטודנטים שמקימים עסק, כמו למשל לקיחת הלוואה להקמת עסק בערבות המדינה בריבית נמוכה במידה ואתם רוצים לבנות קונדיטוריה או מאפייה מקצועית.

כדי לעבוד באופן חוקי יש להירשם ברשויות (מס הכנסה, מע"מ) כעוסקים עצמאיים, בזמן שאפשר בהתחלה להירשם כ'עוסק פטור' כדי לחסוך עלויות מיסים. הכנסו לאתרים שעוסקים בניהול נכון של עסקים קטנים ומתחילים וקבלו עצות מכלכלנים מומחים לגבי תמחור, ניהול הוצאות, ניהול מלאי ושאר טיפים שיעזרו לכם לתכנן נכון את המהלכים העסקיים שלכם.

כל מה שצריך כדי לעבוד נכון ובאופן מקצועי

כאשר אתם עובדים מהבית, או אם פתחם קונדיטוריה קטנה: כדאי שיהיה לכם ציוד מתאים לאופים. לעיתים אפשר להתמקם במאפייה קיימת אשר הציעו אותה למכירה או השכרה, ובכך לחסוך בעלויות הקמה.

אם אתם עובדים מהבית או מכול מרחב אחר כדאי שיהיה לכם ציוד נדרש כמו כלי אפייה, כלי מדידה, שבלונות, תבניות ושאר מכשירים. לפני שאתם מתחילים לעבוד יש לשים לב שיש לכם כלים נוחים לעבודה מהירה אבל גם מדויקת. בכל הנוגע למכשירי חשמל – מומלץ שיהיה לכם תנור טוב שמתאים לאפיית של מספר מאפים במקביל ותנור שיש בו את כל הפונקציות הדרושות לאופים מקצועיים.

וודאו כי יש לכם מקרר מספיק גדול להכיל את חומרי הגלם וגם יאחסן מאפים וקינוחים שכבר הכנתם. כדאי שיהיה לכם משטח עבודה נקי מרווח וכזה שיספק לכם עבודה נוחה.

בין היתר יש לבחור מוצרי אריזה למאפים ועוגות החל מקופסאות לעוגות ועוגיות עד כלי הגשה חד פעמיים ומארזים לקינוחים מאפים ושאר מוצרים שתוציאו מהמטבח המקצועי שלכם.

בחרו חומרי גלם חסכניים שמתאימים לאופים מקצועיים בכמויות כך שתוכלו להרוויח מאפייה ולחסוך בעלויות של החומרים.

באמצעות מוצרים מתאימים לאפייה, כלי קונדיטוריה מקצועיים, חומרי גלם וזמן פנוי – תוכלו להפוך את התחביב למקצוע ולהנות מכל מה שיש לעולם הקונדיטוריה להציע לכם. בהצלחה!

פוסטים במיוחד בשבילך

האם אפשר לחסוך כסף בתקופת התואר?

אם אתם סטודנטים, יש סיכוי גבוה שאחד האתגרים שאתם מתמודדים איתם זה הקושי הכלכלי האופייני לתקופה. מסיבות מובנות של עומס ולוז צפוף סטודנטים רבים מתקשים

נגישות