מה עדיף: מיטה וחצי או מיטה זוגית?

בעבור סטודנטים, חלק מהותי בתהליך קבלת ההחלטות בנוגע לריהוט הדירה החדשה כולל כמובן מחשבה לגבי המיטה הטובה ביותר בעבורכם. למעשה, האופציות הן ברורות: מיטה וחצי או מיטה זוגית הנחשבות למיטות הנמכרות ביותר. לכל מיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה, ולכן רגע לפני שאתם משקיעים את כספכם ברכישה של מיטה (הצריכה לשרת אתכם למספר שנים לפחות) בחרנו להציג את היתרונות, החסרונות ואלמנטים חשובים בתהליך הבחירה – לטובת השקעה נכונה.

גודל החדר

לגודל החדר יש משמעות גדולה בתהליך של בחירת מיטה. מאחר ורוב הסטודנטים מתגוררים בדירות קטנות יחסית, רצוי לבצע מדידה מדויקת של החדר ובהתאם לכך לקבל החלטה האם המיטה אותה אתם מתכננים לרכוש לא תחסום את החדר ותיצור זרימה נכונה. בשונה ממיטה וחצי, מיטה זוגית ניתן להזמין במגוון מידות ובהתאם לכך לעצב חדר שינה שבו ניתן להכניס גם רהיטים נוספים שלהם אתם זקוקים כמו למשל שולחן כתיבה. למידות מיטה זוגית יש משמעות אדירה שתאפשר לכם ליצור מספיק מרחב בחדר השינה. עם זאת, במידה ואתם עוברים לחדר קטן מאוד העדיפות היא לבצע רכישה של מיטה וחצי מאחר והיא לא תתפוס חלק נרחב מאוד מהמרחב של חדר השינה.

צפיפות

מיטה וחצי היא מיטה אידיאלית בעבור סטודנטים שישנים לבדם. אולם, במידה ואתם בזוגיות מיטה וחצי היא פחות מתאימה לכם מאחר והיא אינה יכולה להכיל יותר מאדם אחד. לעומת זאת, מיטה זוגית היא מיטה המאפשרת שינה משותפת של שני אנשים בנוחות רבה. לכן, במכלול השיקולים שלכם צריך לקחת בחשבון את נושא הצפיפות אבל גם מרכיבים פיזיים – עליהם נרחיב בסעיף הבא.

מה עדיף: מיטה וחצי או מיטה זוגית?

נתונים פיזיים

הנתונים הפיזיים הם בעלי משקל רב בתהליך קבלת ההחלטות. מיטה וחצי היא לרוב מיטה המותאמת לבני נוער, ולכן לסטודנטים גבוהים ובעלי משקל גבוה המיטה עשויה להיות צפופה ולא נעימה. לעומת זאת, מיטה זוגית היא מיטה רחבה שמתאימה מאוד לסטודנטים מאחר וניתן להזמין אותה בהתאמה אישית מבחינת המידות, בהתאם לגובה ולמשקל שלכם.

נראות

המראה של מיטה וחצי הוא מראה צעיר מאחר ומיטה זו מיועדת בעיקר לבני נוער. מאחר ואתם סטודנטים שרוצים לשדר מראה בוגר בחדר שלכם, קחו בחשבון כי מיטה וחצי היא מיטה הנתפסת לרוב כמיטה המותאמת לבני נוער ולא לאנשים בוגרים, לא מעט בשל היותה מיטה המעוצבת בצבעים עזים לעומת מיטה זוגית אותה ניתן להזמין בצבעים רגועים ומונוכרומטיים שיעניקו לחדר השינה שלכם מראה יוקרתי אבל גם כזה התואם את טעמכם האישי ומעמדכם כאנשים בוגרים.

מחיר

אלמנט נוסף אותו צריך לקחת בחשבון הוא כמובן נושא המחיר (נושא שקריטי מאוד בנוגע לסטודנטים, ולכן כדאי שתדעו איך לחסוך כסף ברכישה באינטרנט). אם עד לפני מספר שנים המחיר של מיטות זוגיות היה גבוה מאוד, כיום המחירים ירדו באופן משמעותי ביחס למיטות נוער שמחירן נשאר כמעט זהה. שימו לב כי מיטות נוער שונות בשל הבד ממנו עשויה המיטה. לכן, במערך השיקולים שלכם חשוב מאוד לבצע השוואת מחירים ולהשקיע את כספכם במיטה שלא רק תשרת אתכם למשך תקופת הלימודים אלא גם מעבר לכך.

לסיכום, רכישה של מיטה היא רכישה משמעותית מאוד בעבורכם כסטודנטים. מדוע? ובכן, מעבר לאלמנט העיצובי של המיטה היא גם צריכה לספק לכם נוחות לטובת שינה עמוקה ורציפה. בין אם בחרתם מיטה וחצי או מיטה זוגית, את הרכישה שלכם תבצעו אך ורק אצל חברה מקצועית ובעלת המלצות שתדע לספק לכם את המיטה המושלמת בעבורכם, ובעבור תהליך עיצוב שלוקח בחשבון את הפרמטרים אותם הצגנו כאן במדריך.

פוסטים במיוחד בשבילך

מהם ספרי קבלה ולמה קוראים בהם?

ארון הספרים היהודי הוא מלא ועמוס בכל טוב. ההיסטוריה של העם היהודי הביאה הרבה מאד טקסטים כתובים – כאלו שמלווים אותנו ומשפיעים על החיים שלנו

נגישות