הפקקים לא יעצרו אתכם: כל הסיבות להוציא רישיון לאופנוע

אם בא לכם להוציא רישיון לאופנוע אך אתם עדיין מתלבטים, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר למה כדאי להוציא רישיון על אופנוע, איך מוציאים רישיון ומה חשוב לדעת לפני שעושים את זה.

איך מוציאים רישיון לאופנוע?

הוצאת רישיון לאופנוע הוא תהליך הכולל כמה שלבים, מיד מציג בפניכם הסבר על התהליך. בשלב ראשון אתם צריכים להוציא טופס ירוק,  המהווה בבחינת אישור רפואי מטעם שני רופאים, רופא עיניים ורופא משפחה. תפקידו של רופא העיניים הוא לוודא שאין לכם ליקויי ראייה חמורים, כאלה שיכולים לפגוע בכושר הנהיגה שלכם. תפקידו של רופא המשפחה הוא לוודא שאתם לא סובלים מבעיות רפואיות שיכולות לסכן אתכם במהלך הנהיגה. את הטופס הזה מוציאים באחת מחנויות האופטיקה בעלות של כמה עשרות שקלים.

בשלב השני אתם צריכים לעשות מבחן תיאוריה שמטרתו להכין אתכם למה שאתם הולכים לעבור על הכביש ולוודא שאתם אכן מכירים את כל חוקי התנועה. רק לאחר מכן תוכלו לעבור לשלב הבא של לימודי נהיגה מעשיים על ידי מורה מוסמך. לפני שאתם ניגשים לטסט עליכם לשלם אגרת רישוי ורק לאחר מכן לבצע את המבחן המעשי.

למה כדאי להוציא רישיון ומה היתרונות של האופנוע?

כלי מעולה לערים צפופות – האופנוע היא כלי רכב קטן, מה שאומר שיהיה לכם מאד קל להתנייד איתו בערים צפופות כמו תל אביב (ובאופן כללי בישראל שגודש התנועה בה מהגרועים בעולם) היא פשוט מושלמת. כשיש לכם אופנוע אתם פשוט עצמאיים וזה לא רלוונטי עבורכם האם הכבישים עמוסים או לא.

 

 

לא עומדים בפקקים – בין אם אתם נוסעים עם האופנוע בתוך העיר או מחוצה לה, אתם כבר לא צריכים לעמוד בפקקים יותר וזה יתרון משמעותי. כשהחברים שלכם לעבודה יעמדו בפקקים בדרך למשרד בבוקר, אתם תוכלו "לשרוף" את הכביש ולהגיע תוך זמן קצר. חשוב לציין, אנחנו ממש לא ממליצים להשתחל בין מכוניות במהירות או לעקוף מימין, שמרו על כל כלל התנועה, הם נכתבו בדם.

לא צריך לחפש חניה – כמה פעמים יצא לכם שנסעתם למקום מסוים וכשחזרתם בלילה כבר תפסו לכם את החניה. אין ספק שזה מאד מתסכל, במיוחד בערים גדולות וצפופות כמו תל אביב, שבהן יש מחסור בולט מאד בחניות. זו בדיוק הסיבה שבגינה כדאי לעשות רישיון על אופנוע, אתם כבר לא צריכים לחפש חניות.

מה חשוב לדעת לפני שמוציאים רישיון על אופנוע?

לפני שאתם ממהרים להוציא רישיון על אופנוע, חשוב לנו שתכירו את האופי של הכלי הזה, על היתרונות והחסרונות שלו. האופנוע הוא כלי מדהים, אך קחו בחשבון שהוא גם כלי מאד מסוכן. בניגוד לרכבים פרטיים המספקים מעטפת הגנה, באופנוע אתם פשוט חשופים לחלוטין. כל פגיעה קלה בכם, כל כתם שמן, כל החלטה לא נכונה על הכביש יכולה להיות הרת גורל עבורכם.

לכן, לפני שאתם מוציאים רישיון על אופנוע, גם אם אתם ממש להוטים לעשות זאת, שבו עם ההורים שלכם והסבירו להם שאתם מבינים את ההשלכות. הוכיחו להם שאתם לא מוציאים אופנוע כדי לקרוע את הכבישים ולהרים גלגלים, הוכיחו להם שעבורכם מדובר בסך הכל בכלי רכב שהמטרה שלו היא להביא אתכם ממקום X למקום Y, בראש ובראשונה הוכיחו את זה לעצמכם.

סיכום, אין ספק שהאופנוע הוא כלי מדהים שיש לו לא מעט יתרונות על פני רכב פרטי. במאמר זה למדנו איך מוציאים רישיון על אופנוע, מה היתרונות של הכלי הזה ומה חשוב לדעת לפני שממהרים לרוץ ולעשות שיעורי נהיגה.

פוסטים במיוחד בשבילך

נגישות