4 סיבות למה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

אם אתם שוקלים ללמוד את תחום שמאות המקרקעין באופן מקצועי ועדיין מתלבטים, הגעתם למקום הנכון. קבלו 4 סיבות למה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין ולהפוך את העתיד המקצועי שלכם לבטוח יותר.

מה תפקידו של שמאי המקרקעין?

תפקידו של שמאי המקרקעין הוא להעריך שווה נכסים לצרכי מגורים, השקעה או מסחר. לדוגמא, כאשר אתם מבקשים למכור או לרכוש נכס שמאי המקרקעין יגיע אליכם, יעריך את שווי הנכס האמיתי שלו ויסייע לכם להציע אותו למכירה במחיר ריאלי, או כמובן לרכוש אותו במחיר ריאלי. על מנת לעסוק בתחום תצטרכו ללמוד אותו במקצועיות, אחת האופציות הטובות עבורכם היא לימודי שמאות מקרקעין במכללת פסגות, מכללה מנוסה מאד שתספק לכם את כל הכלים שאתם צריכים על מנת להיות שמאי מקרקעין מצליחים.

תוכלו לעבוד כעצמאיים או כשכירים

אחד היתרונות של שמאי מקרקעין בא לידי ביטוי בעובדה שאתם יכולים לבחור כיצד לעבוד בו, בין אם כשכירים או כעצמאיים. לא כולם בנויים להיות עצמאיים ולנהל עבור עצמם את העסק שלהם, זה דורש לא מעט ניסיון וכמובן שגם לא מעט אנרגיה. אנשים כאלה יוכלו לעבוד כשכירים באחת מהחברות בשוק שזקוקה לשירות של שמאים. בין השאר אנחנו מדברים על חברות ביטוח שונות, משרדי שמאים, חברות הון סיכון, חברות שמתעסקות בנדל"ן ועוד.

אם אתם מעדיפים את המסלול העצמאי ולנהל עבור עצמכם את העסק ואת הזמן שלכם, תוכלו כמובן לעסוק בתחום השמאות בתור עצמאיים. כיום יש לא מעט חברות שמעדיפות להעסיק שמאי מקרקעין פרילנסרים. בין השאר אנחנו מדברים על חברות נדל"ן, חברות בנייה, ביטוח ועוד.

 

 

הכנסה נאה מאד

כמו בכל תחום בשוק, השכר שלכם נקבע על פי הניסיון התעסוקתי שלכם. בתקופת ההתלמדות למשל תוכלו להרוויח סכום נראה של 6,000 ₪ בחודש. עם זאת, ככל שהזמן יעבור ותצברו יותר ניסיון תוכלו להרוויח סכומים גדולים בהרבה ואף להגיע למשכורות שלא מביישות משכורת בהייטק. אנחנו מדברים על משכורות של 20,000 ₪ ואפילו יותר מזה ואם תבחרו לעבוד כעצמאיים תוכלו להגיע למשכורות מטורפות.

עבודה מגוונת ומאתגרת

שמאות המקרקעין הוא תחום מעניין ומגוון מאד, מדובר בתום שכל הזמן מתפתח ומה שהיה נכון לאתמול לא בטוח שיהיה נכון למחר. הערכת שווי נכס היא עבודה מורכבת ונדרש לא מעט ניסיון על מנת לעשות זאת נכון. הביקור הפיזי בנכס עצמו הוא רק חלק קטן מהעבודה ושמאי המקרקעין נדרש לא פעם להפוך לגשש בלש על מנת להעריך נכונה את שוויה העסק.

שמאי המקרקעין יצטרך לנתח את השכונה והסביבה שבה ממוקם הנכס, ללמוד אותה ולהעריך את שווי הנכסים הסמוכים. אם ההיכרות של שמאי המקרקעין עם השכונה שלכם היא גדולה אז כמובן שמדובר בעבודה קלה יותר, אך אם מדובר בשכונה שהוא לא מכיר או בנכס בודד שלא ממוקם בסמוך לנכסים אחרים, זה כמובן הופך להיות מורכב יותר ועבודתו של השמאי תהיה מגוונת ומאתגרת מאד.

יציבות תעסוקתית לאורך זמן

תחום שמאות המקרקעין הוא אחד מהתחומים המבוקשים ביותר בשוק. בשל הביקוש הרב לנדל"ן, בין אם מדובר במכירת בתים ובין אם ברכישה שלהם, שמאי מקרקעין הם בעלי מקצוע מבוקשים מאד והם נדרשים להעריך את השווה של מאות נכסים בשנה. לכן, אם אתם מחפשים מקצוע יציב ואת היציבות בחיים שלכם, אין ספק ששמאות מקרקעין הוא המקצוע הנכון עבורכם.

לסיכום

אם אתם מחפשים לעסוק בתחום מעניין ומאתגר, תחום יציב שבו תוכלו להרוויח משכורות נאות, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לחשוב בחיוב על תחום שמאות המקרקעין.

פוסטים במיוחד בשבילך

האם אפשר לחסוך כסף בתקופת התואר?

אם אתם סטודנטים, יש סיכוי גבוה שאחד האתגרים שאתם מתמודדים איתם זה הקושי הכלכלי האופייני לתקופה. מסיבות מובנות של עומס ולוז צפוף סטודנטים רבים מתקשים

נגישות