מתכננים ללמוד עיצוב אופנה? הגיע הזמן שתכירו את סוגי הבדים בשוק

סוגי בדים

המראה החיצוני שלנו משפיע הן על הביטחון העצמי שלנו והן על הדרך בה הסביבה מתייחסת אלינו, כשהוא מושפע בעיקר מהבגדים שאנחנו לובשים. בהתאם לכך, תחום האופנה היה תמיד תחום לוהט ונחשק, כאשר כולנו מחפשים תמיד אחר הטרנד הבא. וכדי שתוכלו להשפיע על צו האופנה, כדאי שתכירו את סוגי הבדים הקיימים בשוק

סוגי הבדים הקיימים בעולם האופנה

כדי לפרוץ דרך ולתת ביטוי בפועל ליצירתיות שלכם, תצטרכו ללא ספק להשתמש בבדים מסוגים שונים ומורכבים מחומרים טבעיים ו/או סינטטיים ביחד, כאשר סוגי החוטים השונים והצפיפות הנוצרת בתהליך האריגה, מגדירים את איכות הבד והנעימות שלו למגע. לפיכך, כל מעצב אופנה, מנוסה או בתחילת דרכו, חייב להכיר את סוגי הבדים האלה מבד פשתן שהוא אחד הפופולריים ועד לצמר, מוכנים? אנחנו מתחילים:

פשתן

בד פשתן הוא בד אשר משתמשים בו רבות בתחום האופנה והטקסטיל בכלל, והוא מיוצר מצמח הפשתן. הוא נחשב לבד פשוט אך נוח לעיצוב ואריגה, כשאחד המאפיינים הבולטים שלו הוא האופן בו הוא מתקמט בקלות יחסית. בד הפשתן משמש בעיקר לייצור מצעים, אך גם לתפירה ועיצוב של חליפות, שמלות וחצאיות.

כותנה

בד הכותנה הוא בד נפוץ נוסף בתחום הטקסטיל והאופנה ומקורו מהצומח – מצמח הכותנה. אופן אריגתו נעשה בצפיפות חוטים גבוהה והוא נחשב לבד איכותי ביותר, כאשר הקלילות של הבד ויכולתו לספוג זיעה ולחות, הופכים את בד הכותנה לשימושי ביותר בייצור בגדים קלים המתאימים למקומות בעלי אקלים חם.

משי

מקורו של בד המשי מסין ובעבר הוא נחשב ליוקרתי במיוחד. בד המשי מיוצר בטכניקה מיוחדת, כאשר חוטי המשי מופקים מגלמי זחל טוואי המשי. בד זה נחשב לנעים במיוחד למגע ובהתאם לכך, הוא משמש בעיקר לייצורם של מגוון פריטים עדינים, החל מהלבשה תחתונה וכלה בשמלות כלה מרהיבות.

צמר

את בד הצמר ניתן להפיק ממגוון סוגים של בעלי חיים – כבשים, גמלים ושאר מיני בעלי חיים צמריריים, כאשר היכולת של בד הצמר לשמור על חמימות הופך את השימוש בבד זה לנפוץ בעיקר בייצורם של סריגים, סוודרים ומעילים.

לימודי עיצוב אופנה

היכולת להשפיע על קהל רחב ומגוון ולהתאים לכל אחד את העיצוב והצבעים המתאימים לו, הביאה אנשים רבים לרצות ללמוד את תחום האופנה, למתוח גבולות, להיות מיוחדים ומקוריים ולהשפיע על הרעיונות והטרנדים האופנתיים הבאים.

לימודי עיצוב אופנה משתייכים באופן כללי לקטגוריית לימודי האמנות ובמהלך הלימודים, המתפרשים בממוצע על פני ארבע שנים, הלומדים יקבלו הכשרה מלאה ופרטנית, החל משלב הגיית המודל, רישום, ותהליכי הייצור ועד לשלבי ההפקה והשיווק של המוצר האופנתי. לימודי עיצוב אופנה כוללים לרוב גם תתי תחומים נוספים, כמו ניהול מותגי אופנה, סטיילינג ועוד.

בדים ועיצובים

בסופו של דבר, כדי להיות מעצב אופנה מקצועי, יצירתי ופורץ דרך, היכול להשפיע על הטעם והסגנון של אנשים רבים, חשוב להכיר את סוגי הבדים השונים הקיימים בשוק, אשר יוכלו לשמש אתכם למגוון היצירות והפריטים האופנתיים המתוכננים.

פוסטים במיוחד בשבילך

מחכימים: מהו סולם נורווד המילטון?

כשמדובר בביטוי עצמי, השיער שלנו משחק תפקיד מרכזי ומגדיר את הזהות והסגנון הייחודיים שלנו. עם זאת, הזמן אינו עוצר בשבילנו. נשירת שיער היא דאגה עתיקת

נגישות