מהם ספרי קבלה ולמה קוראים בהם?

ארון הספרים היהודי הוא מלא ועמוס בכל טוב. ההיסטוריה של העם היהודי הביאה הרבה מאד טקסטים כתובים – כאלו שמלווים אותנו ומשפיעים על החיים שלנו עד היום. אנו מדברים בין היתר על התורה הקדושה וספר התנ״ך, התורה שבעל הפה – התלמוד והגמרא שעליהם מתבססות מרבית הפסיקות ההלכתיות היום, מדרשי אגדה מיוחדים ועוד. לצד כל אלו אין ספק שבולטים בחשיבותם ספרי הקבלה ונראה כי ספרות הקבלה בהחלט תופסת מקום של כבוד בארון הספרים היהודי. הספרים הללו נקשרים לא אחת למיסטיקות וסגולות מיוחד וזוהי גם הסיבה שתנועת הקבלה סוחפת אחריה מאות אלפי מאמינים מדי שנה. אם אתם מעוניינים ללמוד ולהבין מהם ספרי קבלה בואו ננסה להבין מהם בדיוק ומדוע קוראים בהם.

איפה ניתן לרכוש ספרי קבלה במחיר משתלם?

כשמדובר על ספרי קבלה וספרי קודש בכלל ועל אנשים שקונים אותם – הרוב מכירים את שיטת הרכישה הקלאסית והישנה. כלומר – מחפשים חנות לספרי קודש שלא תמיד נמצאת קרוב אלינו, מקווים שנמצא בה את הספר שאנו מחפשים ולרוב ההיצע הוא דל יחסית, ואם התמזל מזלנו למצוא את הספר המיוחל כנראה שנצטרך לשלם עליו לא מעט. אנו רוצים להכיר לכם שיטה חדשה לרכישת ספרי קבלה וספרי קודש – קנייה של הספרים הללו אונליין דרך אתר מיוחד שנקרא אוצר ספרים. אפשר למצוא ספרי קבלה באתר אוצר הספרים לצד מגוון ספרי קודש אחרים, המגוון הוא עצום וכמעט ואין ספר שלא תוכלו למצוא שם. המחירים של הספרים הם הוגנים ושווים לכל כיס וניתן להזמין את כל המוצרים במשלוח מהיר עד הבית בפריסה רחבה לכל חלקי הארץ. כעת, בואו נרחיב עוד על ספרי הקבלה המיוחדים.

על תנועת הקבלה

הקבלה היא תורת הסוד והמיסטיקה היהודית שלה שורשים עמוקים במחשבה היהודית וראשית דרכה היא במיסטיקה היהודית הקדומה. עיקר גיבוש תורת הקבלה התרחש בדרום צרפת, צפון ספרד וארצות המזרח בשלהי המאה ה-12 ובראשית המאה ה-13.

 

 

הקבלה היא תנועה שהשפיעה רבות על העם היהודי בחלוף השנים והיא הבסיס של מגוון תנועות רוחניות לרבות תנועת החסידות. מעבר לכך נראה כי הקבלה משפיעה באופן ישיר על הרבה מאד הלכות ומנהגים של העם היהודי וכן על פרשנות המקרא, ספרות התפילה והפיוט, ספרות המוסר ועוד.

עקרון הקבלה על קצה המזלג

המרכז המהותי של הקבלה היא איחוד מיסטי עם הבורא. כלומר, חוויה של מיזוג רוחני ותודעתי עם הקדוש ברוך הוא, האלוהות והבריאה. כמובן שחלק גדול מחכמת הקבלה מתבסס על הספרים השונים שנכתבו עם השנים. הנה כמה דוגמאות:

  • ספרות ההיכלות: ספר יצירה, שיעור קומה, מדרש כונן וכו׳.
  • ספרי מאגיה קדומים: ספר הרזים, חרבא דמשה, שימוש תהילים.
  • חוג הזהר: כמובן ספר הזהר הקדוש בעצמו, תיקוני הזהר השונים, ספרי חסידים וכן הלאה.

מדוע קוראים בספרי הקבלה?

על פי האמונה ספרי הקבלה מכילים חכמה גדולה ומאפשרים חיבור בלתי אמצעי עם הבריאה שלא ניתן להשיג באף דרך אחרת. הקוראים בקבלה לומדים על עולם ההלכה ונחשפים למה שנחשב לאמת הרוחנית הגבוהה ביותר בחיים היהודיים. בגלל זה אגב ספרי הקבלה הם פופולריים לא רק בקרב יהודים, אלא בקרב מאמינים רבים בני דתות אחרות ברחבי העולם.

לסיכום

נזכיר שאת כל ספרי הקבלה השונים תוכלו להזמין עד אליכם במשלוח מהיר דרך אתר אוצר ספרים. מכאן מומלץ בהחלט לחקור וללמוד עוד על העולם המרתק הזה.

פוסטים במיוחד בשבילך

נגישות