לימודים בהודו: רילוקיישן שיקפיץ לכם את הקריירה

לימודים בחו"ל מהווים הזדמנות מצוינת ליצור קשרים וידע ובהתאם לכך להזניק את הקריירה. אולם, אם אתם מחפשים לשלב בין לימודים אקדמאיים לבין חוויה תרבותית – אין ספק שהודו מהווה הזדמנות מעולה לרילוקיישן, כפי שנציג כעת בסקירה הבאה.

הודו: שפע של הזדמנויות מבחינת לימודים כמו גם תעסוקה

למרות שרבים סבורים כי הודו היא יעד בעבור מטיילים בלבד, תתפלאו לשמוע כי בשנים האחרונות נרשם זינוק במספר הישראלים אשר מחליטים לבצע רילוקיישן ולעבור לתת היבשת בעבור לימודים אקדמאיים. מאחר ומדובר בתת יבשת עצומה, תוכלו למצוא בהודו אוניברסיטאות מעולות המציעות לא רק חווית לימודים אלא גם סגל אקדמאי מהשורה הראשונה במגוון תחומים: מנהל עסקים, סיעוד, רווחה, מדעי המחשב ורפואה. בנוסף לכך, הידוק הקשרים בין מדינת ישראל לבין הודו הובילה לפתיחה של תוכניות לימוד משותפות כמו למשל התוכנית של אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת בר אילן עם אונ' מומביי וכן אונ' ג'ינדל שנחשבות לאוניברסיטאות מובילות בתחומן. מעבר לחוויית הלימודים עצמה, הודו מציעה בעבור ישראלים שמבצעים רילוקיישן שפע של אטרקציות ופעילות כמו גם תנאי מחייה זולים בעשרות אחוזים מאשר כאן בישראל ובוודאי באירופה. עם זאת, חשוב מאוד להוציא ויזה להודו לפני הטיול ובוודאי לפני הלימודים וזאת בשל העובדה כי הכניסה למדינה איננה מתאפשרת ללא ויזה בתוקף. החדשות הטובות הן שכיום ניתן להוציא ויזה להודו באינטרנט, באופן קל ופשוט וללא התעסקות מיותרת. מדובר באחד הדברים הראשונים אותם צריך לבצע לפני שאתם אורזים את המזוודות ומתכננים את המסלול החדש והמרגש שלכם. הקפידו להוציא את הוויזה בזמן כמו גם לרכוש ביטוח נסיעות, מתוך מטרה לשהות במדינה באופן חוקי אך גם בטוח – לכל צרה שלא תתרחש.

לימודים בהודו: רילוקיישן שיקפיץ לכם את הקריירה

איך לאתר מוסד לימודים מוביל בתת היבשת?

מאחר והודו היא מדינת ענק, רצוי לפני הנסיעה להיכנס לאתרים המתמחים ברילוקיישן בהודו מתוך מטרה להגיע מוכנים ככל האפשר. הודו נחשבת ליעד אהוד מאוד ע"י ישראלים ובעקבות כך הוקמו לא מעט קבוצות המונות עשרות אלפי ישראלים שמציעים לא רק סיוע בהתאקלמות אלא גם מידע יקר ערך לגבי מכללות ואוניברסיטאות בהודו. האוניברסיטה המוכרת ביותר היא אונ' מומביי המציעה קורסים לתואר ראשון שני ודוקטורט בתחומים כמו מדע, רפואה והנדסה. היא נחשבת לאחת האוניברסיטאות הגדולות והטובות בעולם, והביקוש ללימודים במוסד היוקרתי הזה הוא גבוה במיוחד. מכללה נוספת אותה מומלץ להכיר היא מכללת דלהי שנחשבת לאחת המכללות היוקרתיות ביותר ללימודי מדעים, אומנות, משפטים ופוליטיקה. המכללה מעניקה מדי שנה מלגות בסך אלפי דולרים לסטודנטים מחו"ל כמו גם מקיימת קשרים ענפים עם מדינת ישראל, ועל כן מדובר בהזדמנות נהדרת ליצור הזדמנות קריירה המשלבת בין מוסדות לימוד משובחים לבין סביבת לימודים בינלאומית. מדי שנה מגיעים להודו אלפי סטודנטים מכל רחבי העולם – חלקם למסלול לימודים מלא וחלקם מגיעים במסגרת של חילופי סטודנטים. כאמור, בין אם אתם בוחרים להשתלב במסלול לימודים שנתי ובין אם מדובר בחילופי סטודנטים, מדובר בחוויה תרבותית ראשונה במעלה אך גם כזו שמגלמת יתרון בעבור הישראלים, וזאת בשל העובדה כי הלימודים בכל מוסדות הלימודים בהודו מתבצעים בשפה האנגלית בלבד.

לסיכום, רילוקיישן להודו מהווה הזדמנות מעולה ליצור קדימות על מועמדים במגוון תחומים בשל הידע הרב כמו גם היכולת ליצור קשרים עם מרצים בעלי שם שיכולים לספק לכם ידע אקדמאי אבל גם קשרים עם ארגונים ועסקים בינלאומיים. הודו נחשבת לכלכלה החמישית בגודלה בעולם ובשנים האחרונות משכה אליה חברות בינלאומיות ועל כן היכולת שלכם ליצור בסיס איתן לקריירה עוד בהודו שריר וקיים.

פוסטים במיוחד בשבילך

מחכימים: מהו סולם נורווד המילטון?

כשמדובר בביטוי עצמי, השיער שלנו משחק תפקיד מרכזי ומגדיר את הזהות והסגנון הייחודיים שלנו. עם זאת, הזמן אינו עוצר בשבילנו. נשירת שיער היא דאגה עתיקת

נגישות