קורס וירטואליזציה ומחשוב בענן: האם כדאי להתמחות בתחום?

וירטואליזציה ומחשוב ענן הם שניים מהנושאים החמים ביותר בשנים האחרונות במחשוב. שני הנושאים אגב, הולכים ביחד היטב. לכן, גם העיסוק המקצועי בהם משולב. האם כדאי לכם לקחת קורס מקצועי בתחומים אלה? במה מדובר בעצם? והאם ניתן למצוא עבודה בעולמות טכניים אלה?

וירטואליזציה ומחשוב ענן

וירטואליזציה ומחשוב ענן הם מושגים נפוצים מאוד, אך לא רבים בציבור הרחב מבינים אותם לעומק, ברמה הטכנית. בגדול, ניתן לתאר זאת כך: באמצעות וירטואליזציה ניתן לתת מענה לצורך משתנה במשאבי מחשוב. זה יכול להיות למשל שרת עבור אתר אינטרנט, אשר העומס עליו מגולשים משתנה מאוד לאורך זמן. מחשוב ענן, בתיאור כללי, הוא מה שמוכר לרובנו כשירותים שונים שצורכים באינטרנט. למשל דרופבוקס כשרות ענן לאירוח ושיתוף קבצים או ג'ימייל כשרות ענן לדואר אלקטרוני. מבלי להיכנס יותר מדי לפרטים הטכניים, ניתן להסביר שני נושאים אלה גם כך, בצורה רחבה יותר:

וירטואליזציה

בכדי להבין וירטואליזציה, יש להפריד בין מערכות פיזיות, לבין מערכות וירטואליות. על גבי מערכות מחשוב פיזיות, ניתן להקים סביבות וירטואליות, שמדמות סביבות פיזיות שונות. שרת פיזי למשל, מאפשר הקמת שרת וירטואלי בענן, על גביו כתשתית. על שרת פיזי בודד, ניתן ליצור בתוכנה אוסף שרתים וירטואליים כאלה, שכל אחד מהם יוגדר באופן שונה. זו היא למעשה מעין הדמיה בתוכנה, של שרתים פיזיים. היכולת ליצור בקלות הדמיות כאלה, מספקת גמישות רבה בשימוש בשרתים.

קורס וירטואליזציה ומחשוב בענן האם כדאי להתמחות בתחום

מחשוב ענן

את נושא הענן ניתן לתאר כאוסף משאבים מרוחקים, שלא נמצאים פיזית לידנו ואנו צורכים אותם מרחוק. חשמל הוא דוגמה לצריכה כשרות (בשונה ממוצר), כאשר כל המערכות שמספקות את החשמל בפועל, נסתרות מהעין מבחינתנו. הן מרוחקות ואין צורך שנכיר אותן או שנהיה פיזית בקרבתן. מהענן המרוחק הזה של מתקני ייצור חשמל והעברתו לבתים, אנחנו רק צורכים את התוצר הסופי – חשמל. בצורה דומה, אם אנחנו צורכים אחסון בענן, אין לנו צורך לדעת היכן פיזית נמצאות מדיות האחסון, שעל גביהן המידע שלנו מאוחסן בפועל. ייתכן למעשה, שהמידע שנאחסן יהיה רב והוא יאוחסן על כמה מדיות אחסון מרוחקות. אך כל זה יהיה שקוף עבורנו. מנקודת המבט של הצרכן, הוא פשוט שומר את המידע בענן.

הקורסים שיכניסו אתכם לעניינים

מאחורי הקלעים של הווירטואליזציה ושירותי הענן השונים, ישנן מערכות טכניות מורכבות שונות, שמישהו צריך לנהל. מחד, ישנה פשטות רבה עבור משתמשי המערכות האלה, אך מצד שני, יש מערכות מורכבות למדי שמאפשרות זאת. כאן ההכשרה המקצועית שבה מדובר נכנסת לתמונה. גם אנשים אשר מתמצאים בעולם המחשוב מזווית מסוימת, יצטרכו ללמוד תחומים אלה בכדי לעבוד בכך. זאת, מאחר שעולם המחשוב העסקי מחולק למעשה למגוון רחב של תת התמחויות ואלה שני תחומים שהם כאלה – תתי התמחויות מורכבות בפני עצמן. בהקשר זה, נציין כי קורסים בווירטואליזציה ומחשוב ענן, דורשים רקע טכני מקצועי קיים.

חברות מובילות בתחום

עבודה בתחום הווירטואליזציה ומחשוב הענן, זמינה בחברות שעוסקות בכך. אם תחפשו באילו חברות מדובר, תגלו שיש לא מעט.gns  למשל, היא דוגמה לחברה שמתמחה בכך. עוד היבט חשוב שכדאי לקחת בחשבון בהקשר לימודים, הוא שווירטואליזציה ומחשוב ענן הם תחומים טכניים אשר יש בהם עתיד. הדרישה לשירותי ענן ולווירטואליזציה גבוהה ואם כבר גדלה עם הזמן. מדובר בטכנולוגיות מבוססות מאוד, מצליחות באופן יוצא דופן ולא נראה כרגע שמשהו ישנה מצב זה, בעתיד הנראה לעין.

לסיכום

מי שמתעניין בעבודה בכיוונים טכניים ומחשוב הוא המיקוד מבחינתו, עשוי למצוא בקורס וירטואליזציה ומחשוב ענן אפשרות מעניינת במיוחד.

פוסטים במיוחד בשבילך

האם אפשר לחסוך כסף בתקופת התואר?

אם אתם סטודנטים, יש סיכוי גבוה שאחד האתגרים שאתם מתמודדים איתם זה הקושי הכלכלי האופייני לתקופה. מסיבות מובנות של עומס ולוז צפוף סטודנטים רבים מתקשים

נגישות