לימודים בפורטוגל: רילוקיישן עושים עם דרכון פורטוגלי

תקופת הלימודים האקדמיים יכולה להיות תקופה של כיף לצד העשרה ובניה אישית ומקצועית. רבים מאלו המתכננים לימודים גבוהים מתקשים למצוא את מבוקשם בתכניות הלימוד באוניברסיטאות השונות או המכללות בישראל. אחרים מתעניינים לגבי החיים במדינה אחרת ואיך זה יוכל לתרום להם. אם גם אתם מהרהרים בכיוון, ואפילו אם אתם סתם סקרנים, המאמר הבא הוא בשבילכם. פורטוגל הולכת והופכת להיות יעד הגירה מעניין בזכות כמה רפורמות שנערכו במדינה בשנים האחרונות. רבות מהן נוגעות להקלות הגירה שונות, כולל הטבות מיסוי. כאן אנחנו נרחיב על אפשרויות ההגירה של ישראלים אל המדינה האירופאית הנחמדה הזו ומה יש לה להציע מבחינת לימודים אוניברסיטאיים.

פורטוגל פותחת את שעריה

לפני שנים לא רבות, ב2017, חוקק בית המחוקקים בפורטוגל חוק הגירה מתוקן אשר מכיר בצאצאי גירוש ספרד ופורטוגל כבעלי זיקה למדינה ומאפשר להם לקבל את אזרחותם הפורטוגלית בהליך מוגדר. הוצאת דרכון פורטוגלי היא למעשה הוצאה של דרכון אירופאי איתו ניתן יהיה בעתיד להגר לכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי. הליך הקבלה של האזרחות והדרכון כולל בדיקה מאד פשוטה של שם המשפחה ואילן היוחסין. אם גם אתם צאצאים למשפחה יהודית ספרדית, תוכלו להתחיל את התהליך. במהלכו יאמתו את הנתונים בקהילה היהודית בליסבון ולאחר מכן תקבלו, בכפוף לאישורים נוספים, אזרחות פורטוגלית.

הוצאת דרכון פורטוגלי תקל מאד על הרישום ללימודים הגבוהים בפורטוגל. אזרחות פורטוגלית תאפשר לכם לקבל את כל הזכויות המגיעות לכל סטודנט פורטוגלי כולל סבסוד, הנחות ומענקים שונים לעזרה בלימודים.

לימודים בפורטוגל: רילוקיישן עושים עם דרכון פורטוגלי

לימודים גבוהים איכותיים בפורטוגל

מערכת הלימוד בפורטוגל כוללת מוסדות השכלה גבוהה מכובדים בעלי מורשת היסטורית והישגים אקדמיים עכשוויים. האוניברסיטה של קוימברה למשל היא מוסד ותיק, אפשר להגיד היסטורי, אשר נוסד בשנת 1290. היא מוכרת על ידי ארגון התרבות של האומות המאוחדות כאתר מורשת עולמי וככזה היא זוכה לתקציבים שונים לפיתוח ושמירה על נכסיה.

ראשית, עיר הבירה ליסבון היא עיר שוקקת חיים המשלבת תרבות, בילויים, עסקים ומוסדות אקדמאים שונים. הבולטים הם היא אוניברסיטת ליסבון עם קרוב לחמישים אלף סטודנטים, ו'נובה דה ליסבואה' – אשר ממוקם בין 400 מוסדות הלימוד האקדמאים הטובים בעולם.

במרחק לא רב בצפון, על חוף הים ובמיקום מושלם, נמצאת העיר פורטו מעבר לכך שהיא יעד תיירותי מפורסם, היא גם ביתם של רבבות סטודנטים. רבים מהם לומדים באוניברסיטת פורטו. זוהי אוניברסיטה מעולה השוכנת במבנים בסגנון ניאו קלאסי המשרים אווירה של מורשת היסטורית. אוניברסיטת פורטו ממוקמת בין מאה האוניברסיטאות הטובות באירופה ויש בה מסלולי לימוד מגוונים במדעי הרוח, החיים והמדעים המדויקים.

חיי קמפוס תוססים

פורטוגל היא מדינה המשלבת תרבות אירופאית עם קוסמופוליטיות ומהגרים שונים המגיעים אליה מכל העולם. הדבר נכון במיוחד באוניברסיטאות השונות שם תוכלו למצוא סטודנטים מקומיים וזרים לומדים ומבלים זה לצד זה. אוניברסיטאות רבות בה משתתפות בתוכנית 'ארסמוס' לחילופי סטודנטים בה תוכלו גם אתם להשתתף. כל זה תורם לחיי קמפוס מאד פעילים ומעניינים.

הפורטוגלים ידועים כמסבירי פנים וככאלו אשר אוהבים לארח ולהתערות עם אנשים חדשים. זה יתרון גדול בתור זרים אשר מגיעים למדינה בשביל ללמוד בה. היכולת להתחבר עם מקומיים תתגלה לכם מהר מאד כאחת המעלות הגדולות של המקום.

ישראלי אשר מפש מקום איכותי ומתקדם ללמוד בו את לימודי התואר הראשון, השני ואפילו הדוקטורט, ימצא במוסדות הלימוד הפורטוגלים מבחר מסלולים אשר יתנו לו מענה. בכדי להפיק את המירב מתקופת הלימודים בפורטוגל, מומלץ לבדוק את זכאות הקבלה של האזרחות הפורטוגלית והדרכון. זהו תהליך שאם עושים אותו נכון, כלומר עם אנשי מקצוע בתחום, הוא מאד פשוט ויכול להעניק לכם הרבה בתמורה.

פוסטים במיוחד בשבילך

נגישות