טרנד חדש בתחום לימודי התעודה: קורס גישור

קורס גישור

בשנים האחרונות נדמה שלא מעט קורסים חדשים הגיחו לאוויר העולם, וחלקם אף היו שם מאז ומתמיד, ורק לאחרונה צברו פופולאריות מרשימה. ביניהם נמצא גם קורס הגישור, שהפך לאחד הקורסים המבוקשים בקרב לא מעט אנשים. מה חשוב לדעת על קורס גישור? מה לומדים במסגרת הקורס, ולמה מדובר באחד הקורסים המבוקשים? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

מהו גישור?

תחילה נציין שגישור מטרתו יישוב סכסוכים בין אנשים, כשהתהליך מתבצע בהסכמה של שני הצדדים. יש לא מעט כלים שמשמשים מגשרים מקצועיים, כמו גם מיומנויות מקצועיות שניתן לרכוש באמצעות לימודים ממוקדים וניסיון בתחום.

הגישור מהווה פתח לתקשורת נכונה והידברות, ומעבר לזה, הוא כלי מצוין לניהול משא ומתן, תוך שימת דגש על הזיקות והרצונות של שני הצדדים בוויכוח. כיום, קורסי גישור רלוונטיים לאנשים שמגיעים מתחומים רבים ומגוונים, החל מתחום הזוגיות, דרך תחום התעסוקה ויחסים בין עובדים ועד לאנשי עסקים שמנהלים מערכות יחסים מקצועיות עם אנשים עסקים נוספים.

קורס גישור: מיומנויות וכלים שיסייעו לכם גם בפן האישי

לקורס גישור יש מגוון רחב של יתרונות והוא מאפשר לבוגרי הקורס להשתלב בלא מעט תחומים ייחודיים. בראש ובראשונה, הקורס יעניק לכם כלים חשובים ומיומנויות ליישוב סכסוכים וויכוחים, כמו גם כלים חיוניים לעבודת צוות טובה וטיפים מקצועיים שיסייעו לכם לפתור מחלוקות על הצד הטוב ביותר. במסגרת הקורס תלמדו על סוגי קונפליקטים וויכוחים שונים, וכיצד מתייחסים לכל קונפליקט. תלמדו כיצד לפתור סכסוכים באופן המיטבי, וכיצד מנהלים משא ומתן ברמה מקצועית ובו בזמן מאוזנת ומושכלת.

למעשה, קורס גישור יכשיר אתכם לעסוק כמגשרים, כמובן בתחום העיסוק שתבחרו בו, בין אם מדובר בגישור בין בני זוג ובין אם מדובר בגישור בין בעלי עסקים או ארגונים.

מה חשוב לדעת לפני שנרשמים לקורס?

קורסי גישור מתקיימים בכל רחבי הארץ, והיקף הלימודים שונה מקורס לקורס. מרבית המוסדות יבקשו מכם לעמוד בתנאי קבלה מסוימים, ולרוב תידרשו להציג אישור לימודים או לחלופין תעודת הסמכה לתואר ראשון (לא משנה באיזה תחום). בתום הקורס תקבלו תעודת גישור שתאפשר לכם לעסוק בתחום באופן מקצועי, בין אם תעשו זאת כשכירים ובין אם תבחרו להקים עסק עצמאי בתחום.

ומה לגבי עלויות? ובכן, העלויות משתנות בין מוסד למוסד, בהתאם להיקף שעות הלימודים ולרמת ההוראה, לכן מוטב להתעדכן מול המוסדות עצמם, ולקבל הצעת מחיר מותאמת. ישנם קורסים שמחולקים לתחומים שונים, כמו קורס גישור בחינוך או קורס גישור לתהליכי גירושין ואף קורס גישור למנהלים, זהו פרמטר נוסף שמשפיע על מחיר הקורס.

שנסכם?

קורס גישור הפך לפופולארי מאוד בשנים האחרונות, זאת בשל מגוון הכלים והמיומנויות שהוא מעניק לבוגרי הקורס – כלים שיסייעו גם בפן האישי. יש מגוון רחב של קורסים ברחבי הארץ, וכל אחד מהם מציע תוכנית לימודים שונה, אך המטרה היא זהה לכולם: להפוך אתכם למגשרים מקצועיים.

בהצלחה.

פוסטים במיוחד בשבילך

נגישות