לצפת באהבה: עמותת אחינועם דואגת לקידום העיר צפת, עיר הולדתם של בעלי העמותה איל, משה ורפי אדרעי

עמותת אחינועם נחשבת לאחת מהעמותות המובילות בישראל, ולא בכדי. העמותה, אותה הקימו האחים אדרעי הפכה ברבות השנים לחלק בלתי נפרד מהמרקם החברתי הישראלי, וזאת כחלק מהיות שהיא עמותה אשר פועלת בכל ימות השנה לטובת צמצום פערים בין הפריפריה לבין המרכז באמצעות אמצעים טכנולוגיים לצד ליווי אישי המתבצע החל מגיל 16 ועד השתלבות בשוק התעסוקה בעבור צעירות  וצעירים חסרי יכולת כלכלית. את העמותה הקימו האחים בעקבות אהבה אדירה למולדת אך  לא פחות מכך גם לעיר צפת, בה נולדו וגדלו.

קידום העיר צפת באמצעות שורה ארוכה של תוכניות

העיר צפת היא עיר הולדת של בעלי ומייסדי העמותה איל, משה ורפי אדרעי. האחים הם חלק משושלת משפחתית שחיה בצפת זה מעל ל-12 דורות ועל כן השורשים בעלי העמותה. מתוך אהבה וכבוד למקום בו נולדו וגדלו, החלו האחים לפתח תוכניות לקידום העיר והתושבים באמצעות שורה של תוכניות הכוללות בין היתר קידום הנגשה של חינוך מוזיקלי  לצד שיפוץ של ספריות בעיר, כל זאת מתוך מטרה ליצור בעבור הילדים והדור העתיד את התשתית לטובת הגשמה עצמית ושבירת תקרת הזכוכית של רבים מבני ובנות הפריפריה.

בחסות הטכנולוגיה ועם עידוד מסיבי מצד הרשויות הצליחו מייסדי העמותה, רפי, משה ואיל אדרעי, לקדם את העיר באופן משמעותי, והוכחה להצלחה ניתן למצוא בפיילוט המוצלח שצפוי להתרחב גם לאזורים נוספים, כחלק מהרצון של מייסדי העמותה לצמצם פערים ובהתאם לכך ליצור הזדמנות שווה בעבור כל צעיר שרוצה להגשים את עצמו  ואת היכולות. הדאגה לקידום העיר צפת כמו גם לפריפריה היא זו שהפכה את העמותה לעמותה מובילה ומוכרת מאוד שגם זוככה לתמיכה נרחבת מצד תושבי צפת וכן צעירים וצעירות חסרי יכולת כלכלית אשר מקבלים לאורך שנים רבות ליווי אישי המתבצע ע"י תורמים ומתנדבים.

לצפת באהבה: עמותת אחינועם דואגת לקידום העיר צפת, עיר הולדתם של בעלי העמותה איל, משה ורפי אדרעי

תוכניות לקידום הפריפריה – חלק בלתי נפרד מעבודת העמותה

בראיונות אליהן התראיין סיפר רפי אדרעי עמותת אחינועם כי המטרה של העמותה היא לספק מעטפת מקצועית מלאה בעבור צעירים המתגוררים באזורי הפריפריה. כידוע, הפערים בחברה הישראלית משפיעים על המרקם החברתי וכן על היכולת של צעירים וצעירות שמגוררים באזור הפריפריה ובצפת בפרט להשתלב בתפקידים בכירים בצבא וגם במקומות התעסוקה ועל כן העמותה מחויבת להשקעה ופיתוח המתבצע בזכות תוכניות שונות כמו למשל הענקת מלגות, שיפוץ מבנים, קידום של הנגשה לחינוך מוזיקלי וכן פעולות התנדבותיות כמו למשל חלוקה של מחשבים. כלל הפעולות הללו כמו גם תוכניות עתידיות שכבר עכשיו נמצאות במגמת פיתוח הופכות את האהבה והשורשיות הנטועה עמוק במייסדים לעבודת חיים שמגיעה לידי ביטוי בהשפעה על חייהם של אלפי צעירים שקיבלו ליווי לכל אורך הדרך – החל מגיל 16 ועד שנים רבות לאחר מכן, כחלק מהרצון העמוק והעז של המייסדים ליצור מערך תמיכה אפקטיבי שמוביל לתוצאות.

לסיכום

השורשיות העמוקה וכן ההבנה כי כל אחד ואחת מבני העיר צפת כמו גם מאזורי הפריפריה יכול להגשים את עצמו ואת השאיפות שלו היא זו שהופכת את עמותת אחינועם כמו גם את המייסדים לחלק בלתי נפרד מההתפתחות האדירה של הפריפריה, והעיר בפרט. דרך האתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל מידע נוסף ואף לקחת חלק בפעילויות המתבצעות לכל אורך השנה גם בעיר צפת וגם בערים נוספות. זה הזמן לקחת חלק בעשייה מבורכת ובהתאם לכך להמשיך את דרכם של המייסדים אשר פועלים מזה שנים רבות למען צמצום פערים בחברה הישראלית.

פוסטים במיוחד בשבילך

מהם ספרי קבלה ולמה קוראים בהם?

ארון הספרים היהודי הוא מלא ועמוס בכל טוב. ההיסטוריה של העם היהודי הביאה הרבה מאד טקסטים כתובים – כאלו שמלווים אותנו ומשפיעים על החיים שלנו

נגישות