תכשיטי כסף: ניקוי קל בבית בכמה צעדים פשוטים

לא מעט סטודנטיות בוחרות לענוד תכשיטי כסף בזמן שהן לומדות באוניברסיטה או בשאר אירועים חגיגיים, יותר או פחות. תכשיטי כסף הם תוספת מבורכת עבור מי שרוצה להראות טוב ולנצוץ בדייטים, בהרצאות, מפגשים ומסיבות. תכשיטי כסף יכולים להיות יקרי ערך ואפילו כאלה שעברו בירושה וכעת שווים הון לא קטן…אבל גם מתכת אצילית יכולה להתלכלך ולאבד עם השנים את הברק שלה ואפילו להשחיר. אז איך תנקי את הפריטים היקרים האלה בבית? מספר טיפים לניקוי קל, בהמשך.

אבל לפני הכול חשוב לדעת – מדוע תכשיטי כסף משחירים?

לתכשיטי כסף יש נטייה להשחיר עם הזמן ועם חשיפה לאוויר. המתכת המבריקה מקבלת גוון אפור שחור לא אחיד ועמום. הסיבה היא תגובה כימית של התכשיט משום שאטומי הכסף ממנו עשוי הפריט מגיבים עם אטומי גופרית כמו מימן גופרתי נמצא בגזים באוויר. כך השכבה החיצונית של המתכת החשופה לאוויר, מתרכבת עם הגופרית מה יוצר את הצבע השחרחר של התכשיט. אם תרצי לדעת יותר על ניקוי תכשיטי כסף תוכלי להכנס אל מאמר שמתאר את הצעדים הפשוטים שיעזרו לכן להבריק תכשיטים וכלי כסף שעברו את התהליך הכימי הזה.

אז כיצד שומרים ומנקים תכשיטי כסף? הנה כמה טיפים טובים:

אחסני את התכשיטים בקופסא אטומה

הדרך הטובה ביותר לשמור על תכשיטי הכסף היא למנוע מהתגובה הכימית אותה הזכרנו הזאת להתרחש, על ידי צמצום חשיפה של התכשיט לאוויר. לכן כדאי לשמור תכשיטים בקופסא אטומה ולהפחית את ההשחרה שלכם.

ניקוי באמצעות חומרים שיש בכול בית, גם של סטודנטיות…

כדי לנקות תכשיטים לבד יש כמה שיטות שתכלי לנקוט בהן, כמו השריה של התכשיטים במים עם סבון כלים או בסודה לשתייה. יש את מי שתבחר להשרות את התכשיטים במים חמימים בתוך קערה ויש את מי שתנסה להסיר שאריות לכלוך ולהבריק את התכשיטים עם מגבונים לחים.

הברשה, ממש כמו פעם

בין היתר יש שיטות להברקה כמו מריחה של משחת שיניים על התכשיטים לאחר ההשריה במים ושטיפה עם סודה ולבסוף הברקה של הפריטים באמצעות מטלית יבשה. עוד אפשר לנסות להבריש את התכשיטים עם מברשת שיניים ישנה שיש עליה משחת שיניים ולהסיר שאריות לכלוך. לאחר מכן משרים את הפריטים החומץ ומנגבים עם מטלית.

תכשיטי כסף: ניקוי קל בבית בכמה צעדים פשוטים

מתי צריך לגשת לאיש מקצוע לניקוי מקצועי?

אם אתם שמות לב שאתן מנסות לנקות תכשיט שהשחיר אבל אתן פוגעות בתכשיט עצמו בשל חלקיקי הכסף המוסרים בטעות בזמן הניקוי, כדאי לפנות אל איש מקצוע לניקוי מקצועי כדי לא לאבד חלקיקי כסף חשובים בזמן הניקוי. את התכשיטים כדאי להביא למקצוען במקרה והם דקים במיוחד, משום שתכשיט מצופה בשכבה קטנה של כסף יכול להיהרס לגמרי בניקוי שאינו מקצועי.

אם אתן שמות לב שערבבתן חומרי ניקוי לא מתאימים והשריתם את התכשיטים- שכעת מתחילים להתקלף או לפגוע בעוד הידיים שלכן – כדאי להפסיק את התהליך ולגשת אל איש מקצוע שיודע כיצד לנקות תכשיטים. ערבוב תכשירים כמו חומץ עם אבקת סודה יכול להיות מוסכן לעור הידיים, לכן, יש לבחור בניקוי באמצעות חומץ בלבד או סודה לשתייה בלבד מבלי לערבב בין שני החומרים.

אז זה הזמן להתחיל לנקות או לבחור איש מקצוע מומחה בניקוי תכשיטי כסף.

פוסטים במיוחד בשבילך

נגישות