מגיעים ללימודים באופנוע ועדיין לא עשיתם לו ביטוח? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת

אם אתם סטודנטים, נראה שאין לכם זמן פנוי לחפש חנייה, ואין לכם צורך ברכב עם 5 מקומות, כך שמאוד הגיוני שקיבלתם החלטה לשים קסדה ולעלות על האופנוע. עם זאת הכרחי לוודא שאתם מכוסים ולעשות ביטוח.אז איזה ביטוח עושים ואלו אפשרויות עומדות לרשותכם? ניגשנו לבדוק!

2 אפשרויות משלימות

כל רוכב אופנוע נדרש לעשות ביטוח חובה. כאן אין מקום להתלבטות! מעבר לכך, יש שתי אפשרויות נוספות, כאשר אחד הביטוחים הוא ביטוח צד ג' לאופנוע. מדובר בביטוח שמכסה כל סוג נזק שגורמים לצד שלישי ע"י האופנוע. מכאן שמדובר בביטוח שרבים בוחרים לעשות, ובצדק! ביטוח צד ג' מכסה מגוון תרחישים שלא בהכרח נשלטים ושהם כן עשויים להוביל להוצאות עתק. מלבד ביטוח צד ג', יש ביטוח נוסף שמוטב לקחת בחשבון, ופה אנחנו מדברים על ביטוח מקיף. ביטוח מסוג זה אינו מומלץ עבור כולם, במיוחד אם נוהגים על אופנוע זול. מדוע? ביטוח מקיף בעיקר מיועד לכסות נזק שנגרם לאופנוע, ולו בעקבות גניבה, נזקי טבע, תאונה, או שריפה. מכאן שיש לקחת את ערך האופנוע בחשבון ורק לאחר מכן לקבל החלטה.

 

 

הבדלים בין הביטוחים

מתחילים להבין מה ההבדל בין שלושת הביטוחים? מוזמנים לחדד במעט את התמונה. ובכן ביטוח צד ג' רוב האופנועים בוחרים שכן לעשות, וזאת בשל שתי סיבות: מדובר בביטוח שנחשב זול, במיוחד אם מוסיפים אותו לביטוח החובה, ומדובר בביטוח שמבטח את הצד השלישי בגין מגוון נזקי רכוש, כאשר יש לשים לב שכאן לא תקבלו כיסוי עבור נזקים שנוגעים לאופנוע הפרטי שלכם. מה באשר לביטוח מקיף? כאן נחדד שאם זוכים להחזיק באופנוע יקר ערך בהחלט מדובר בביטוח כדאי, ועוד נציין שאן בוחרים לעשות אותו ייתכן שניתן לוותר על ביטוח צד ג', וזאת כי הוא מכסה גם צד ג'. מכאן שהנוסחה די פשוטה: ביטוח חובה בטוח שעושים ולאחר מכן יש לבחון עד כמה האופנוע שלכם יקר ערך, כך שבהתאם לממצאים מקבלים את שאר ההחלטות.

לא רק דרך הפול

ביטוח חובה עושים ואם עושים ביטוח מקיף, ניתן לוותר על ביטוח צד ג'. אם אין זה המקרה, הרי שביטוח צד ג' בהחלט כדאי. פה נשאלת השאלה כיצד ניתן להוזיל עלויות, ועל כל נציין שאם בעבר הלא רחוק רוב האופנוענים היו נעזרים ב"פול", הרי שכיום ניתן לרכוש ביטוחים דרך מגוון חברות ביטוח, כאשר המחיר מושפע מסך הפרמטרים הבאים: גיל, היסטוריית נהיגה, מיגונים קיימים ושנת ייצור.

עוצרים בצד ומקבלים החלטה!

לאור כל זאת בהחלט יש טעם לעצור בצד כדי להבין איזה ביטוח רצוי לערוך ובהחלט יש טעם לערוך השוואה, כאשר יש לוודא שמדובר באותם פרמטרים, וזאת כדי שהמסקנה תהיה נכונה. כך למשל יש לבחון אם משווים בין ביטוח מקיף לחלקי – תת אפשרות נוספת שעשויה לשנות את סך המשוואה. מרגישים שהולכים לאיבוד? תבררו אלו ביטוחים חברים עושים, או פשוט מכך, תיעזרו במחשבוני ביטוח, וזאת כדי להתחיל לקבל קנה מידה. הן לגבי סך ההוצאה והן לגבי התמורה הכללית. הכי חשוב? אל תעלו על האופנוע ללא ביטוח חובה וללא ציוד מגן. דרך צלחה!

פוסטים במיוחד בשבילך

האם אפשר לחסוך כסף בתקופת התואר?

אם אתם סטודנטים, יש סיכוי גבוה שאחד האתגרים שאתם מתמודדים איתם זה הקושי הכלכלי האופייני לתקופה. מסיבות מובנות של עומס ולוז צפוף סטודנטים רבים מתקשים

נגישות