משפרים את הסיכוי להשתלב בתפקידים יוקרתיים בצה"ל: למה כדאי לעבור קורס הכנה ליום המאה?

זה לא סוד שיותר ויותר צעירים מחליטים להשקיע את הזמן הפנוי שלהם לקראת הכנה ליום המא"ה. הסיבה לכך נובעת בעקבות היותו יום מיון אשר נועד למקסם את הפוטנציאל האישי של המועמדים לגיוס, לטובת איוש של תפקידים, כולל תפקידים יוקרתיים ומבוקשים. בשביל לשפר את הסיכויים שלכם להצלחה, כדאי לעבור קורס הכנה. מהו הקורס הזה ומה חשוב לדעת אודות יום המיון הצה"לי? כל הפרטים בכתבה הבאה.

יום המא"ה – כל מה שצריך לדעת

יום המא"ה הוא יום אפיון המיועד לכל המועמדים לגיוס שקיבלו פרופיל 45 ומעלה. המטרה של היום הזה היא לבחון את הכישורים שלכם כמועמדים לגיוס, לטובת בחינת התאמה למקצועות שיכולים להתאים לכישורים שלכם. מדובר ביום ארוך הנמשך כ-8 שעות והוא מורכב מארבעה שלבים – מבחן פסיכוטכני, פעילות בקבוצה, הדרכה וכן יחסים בין אישיים. הציונים שאותם אתם מקבלים במסגרת התחנות משתכללים ביחד עם שאלון העדפות, לטובת איוש של מגוון רחב של תפקידים, החל מתפקידים בחיל התקשוב ועד לתפקידים סודיים ביחידות מובחרות. היכולות שנבדקות במסגרת היום הזה כוללות בין היתר את התפיסה המרחבית, עיבוד מידע, יכולות פיקוד ומנהיגות, ניהול וארגון, קשב מתמשך וכן השקעה והתמדה. בשביל להגדיל את הסיכויים להצלחה, חשוב להקדיש זמן לכל תחנה, ולשאוף לקבלת הציון הגבוה ביותר, בשל היכולת להשפיע על גיליון העדפות שיקבע את העתיד שלכם במסגרת השירות הצבאי, ואפילו בקריירה העתידית, בשל תפקידים יוקרתיים שיכולים לשמש לכם כקרש קפיצה לקריירה ענפה באזרחות.

מדוע כדאי להתכונן לקראת יום המיון?

בשביל להגדיל את הסיכוי להשתלב בתפקידים יוקרתיים בצבא, חשוב מאוד להיערך ולקחת את היום הזה בכובד ראש וברצינות הראויה. הקורס הזה חיוני בעבור כל צעיר או צעירה שרוצים להגדיל את הסיכויים ולבלוט על פני מועמדים, מאחר ויש לא מעט תחנות שבודקות את היכולת האישית. המבחנים שנחשבים לקשים ביותר הם המבחנים הפסיכוטכניים הכוללים מגוון רחב של שאלונים הבוחנים את היכולת שלכם להסיק מסקנות מהר, לפתור דילמות ושאלות במסגרת של זמן קצוב וכן בדיקה של התפיסה המרחבית. מאחר ומדובר במבחן המציב אתכם בפני אתגרים שאתם לא מכירים בדרך כלל, קורס המתמקד בהכנה יכול לסייע לכם להפחית את החשש מפני יום המיון וכן לבצע תרגולים בבית של מבחנים. ערכת הכנה ייעודית הכוללת דוגמאות של מבחנים היא בעלת השפעה חיובית על היכולת שלכם להתכונן ברמה הגבוהה ביותר, ובכך להגיע כמה שיותר רגועים לקראת יום מאתגר ומלחיץ כמו יום המא"ה.

 

 

הכנה מראש – לטובת הגדלת סיכויי ההצלחה

בשביל להגיע כמה שיותר מוכנים, רצוי קודם כל להקפיד על שנת לילה טובה לפני יום המיון, בייחוד מאחר ומדובר ביום ארוך שנמשך משעות הבוקר המוקדמות ועד הצהריים. שימו לב כי המטרה שלכם היא להבליט את הכישורים האישיים שלכם במסגרת קבוצתית ואישית. על כן, רכשו מבעוד מועד את ערכת ההכנה וכן נצלו את העובדה כי גם חברים שלכם עתידים לטובת סימולציות חברתיות ועבודת צוות, כחלק מהבנה כי בכך ניתן יהיה להגיע כמה שיותר מוכנים לקראת יום חשוב כמו זה.

לסיכום

יום המא"ה הוא יום מיון צה"לי המתקיים מתוך מטרה להעניק למועמדים לגיוס את ההזדמנות להביע את עצמם ואת היכולת האישית במסגרת של מבחנים אישיים וקבוצתיים. הציון אותו מקבלים הוא קריטי מבחינת היצע התפקידים שיוצע לכם, ועל כן רכישה של ערכת הכנה בדמות של קורס היא בעלת השפעה חיובית על סיכויי ההצלחה.

פוסטים במיוחד בשבילך

האם אפשר לחסוך כסף בתקופת התואר?

אם אתם סטודנטים, יש סיכוי גבוה שאחד האתגרים שאתם מתמודדים איתם זה הקושי הכלכלי האופייני לתקופה. מסיבות מובנות של עומס ולוז צפוף סטודנטים רבים מתקשים

נגישות