טיפים להצלחה במבחן: מוכנים לנסות?

מי מכם אשר נמצא בתקופת לימודים באוניברסיטה, במכללה, בתיכון או אפילו בהשתלמות מקצועית כלשהי, בוודאי יכול להזדהות עם המתח הרב אשר מתלווה אל תקופת המבחנים. הלימודים המפרכים, כולם מתנקזים אל יום אחד בו צריך לזכור את כל החומר ולדעת לכתוב אותו בצורה נכונה. יש לפעמים הרגשה שאפשר יהיה לקבל קצת עזרה מלמעלה. אולי משהו או מישהו יוכל לעזור לנו ולשמור שנעבור את המבחן באופן הראוי לו התכוננו? בדיוק בשביל זה יש לנו כל מיני טיפים לגבי סגולות שונות אשר יכולות לעזור לכם במבחן הבא שלכם. הסגולות הללו מיועדות למי שמאמין בהן. רבים אשר השתמשו בהן מעידים שהדבר עזר להם, הרגיע אותם, נתן להם ביטחון וגם מעבר לכך – שמירה והכוונה מלמעלה. בואו נעבור על אותן סגולות.

קריאה בספר תהילים

הסגולה הראשונה עליה נרצה לדבר היא גם זו אשר נחשבת לחזקה ביותר. ניתן לקרוא פרקי תהילים להצלחה במבחן יום לפני המבחן או להתחיל כבר תקופת מה לפניו. הפרק אשר מומלץ לפתוח בו הוא פרק י"ט אשר נפתח בפסוקים החזקים לַמְנַצֵּ֗חַ מִזְמ֥וֹר לְדָוִֽד וממשיך עם חֲשֹׂ֬ךְ עַבְדֶּ֗ךָ אַֽל־יִמְשְׁלוּ־בִ֣י אָ֣ז אֵיתָ֑ם וְ֝נִקֵּ֗יתִי מִפֶּ֥שַֽׁע רָֽב. מדובר לא רק בטקסט שהוא פואטי ויפה, אלא לכזה אשר נכתב על ידי דוד המלך באופן אישי. פרקי התהילים משמשים לקריאה במצבי מצוקה ובשביל לפתור בעיות שונות. קריאה של פרקי תהילים לפני המבחן תקנה לכם סגולה להצלחה בו כמו גם את הכוח הנפשי לעבור אותו.

מתן צדקה

מתן צדקה היא מצווה חשובה מאד ביהדות. זוהי גם סגולה אשר יכולה להעניק לנותן הצדקה הרב מאד השגחה ועזרה מלמעלה. לא חייבים לתת הרבה לצדקה. כל אחד לפי יכולתו כאשר אם אתם סטודנטים ללא הרבה משאבים, תוכלו לתת גם צדקה בדמות זמן פנוי לעזרה. תוכלו לעזור לקשישים, לחולים, לאלמנות, לילדים וכו'. כל עזרה היא עולם ומלואו וכל עזרה תקנה לכם סגולה להצלחה במבחנים שלכם. הצדקה יכולה לעזור לכם לתקשר עם אנשים אשר אינם נמצאים במעגלים החברתיים הקרובים לכם וכבר בכך יש מן הברכה.

טיפים להצלחה במבחן: מוכנים לנסות?

תפילה

ניתן להתפלל תפילה להצלחה בכל מיני נוסחים. התפילה המקובלת היא התפילה להצלחה אשר חיבר אותה הרבי נחמן. תפילה שכזאת יכולה לזכות אתכם בהרבה סגולות להצלחה, ביחוד אם היא נאמרת בהשתדלות ובכוונה גדולה.

הנחת תפילין

הנחת תפילין היא מצווה חשובה ביהדות. אם אתם לא מניחים תפילין, תקופת המבחנים היא תקופה טובה להתחיל בכך. ההנחה מתבצעת בבוקר כאשר יש תפילין של יד ותפילין של ראש. אם אתם לא בטוחים לגבי דרך הנחת התפילין, או אם אין לכם תפילין בבית (וכאן תוכלו לדעת היכן לקנות תשמישי קדושה) תוכלו להתייעץ עם רב או אפילו לבקר בדוכן של חב"ד ליד מקום מגוריכם. שם ישמחו מאד לעזור לכם, להדריך ואפילו לבדוק את התפילין ולוודא שהן כשרות.

בדיקה של מזוזות

לא רק התפילין שלכם צריכים להיות כשרים, אלא גם המזוזות בבית שלכם. רצוי להגיע לפני תקופת המבחנים עם הקלף אשר בתוך בתי המזוזה שלכם ולבדוק אותו אצל סופר סת"ם מומחה. לעיתים, ניתן לתקן את התפילין ובמקרים אחרים צריך להחליפם. בכל מקרה, שמירה על מזוזות תקינות וכשרות בבית היא סגולה טובה ותעזור לכם גם בשעת המבחן שלכם.

לבסוף, נרצה להזכיר מצווה אשר חשוב לקיימה ללא קשר למבחנים אבל יש לה גם סגולה לעזרה במבחנים עצמם. אנחנו מדברים על כיבוד אב ואם. זוהי מצווה יפה ובסיסית אשר מעגנת בתוכה את ערכי המשפחה הבסיסיים ביותר עליהם מושתתת היהדות. שיהיה לכם בהצלחה!

פוסטים במיוחד בשבילך

מהם ספרי קבלה ולמה קוראים בהם?

ארון הספרים היהודי הוא מלא ועמוס בכל טוב. ההיסטוריה של העם היהודי הביאה הרבה מאד טקסטים כתובים – כאלו שמלווים אותנו ומשפיעים על החיים שלנו

נגישות